Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno čím ošetřit gumové těsnění dveří auta?

Páni motoristé (i paní motoristky), co používáte na ošetření gumového těsnění dveří aut na zimní období? Je možné použít WD-40 sprej nebo MD sprej?
Léta jsem používal nějaký silikonový olej ve spreji (původně určený pro nástřik odlévacích forem) v bílém spreji s fialovými písmeny, název si nepamatuji, ale už došel. Co je nejlepší použít, aby dveře v mrazu a zimním období nepřimrzly ke gumovému těsnění? Děkuji za rady, jistě se hodí i dalším motoristům

Řešení:

Silikonový olej se dá v drogerii koupit jako normální tekutina a nanést na těsnění štětečkem nebo hadrem. V těch sprejích většinou nebývá čistý silikonový olej. A WD40 je agresivní rozpouštědlo a žiravina.

https://www.panoil.cz/silikonovy-olej-100-p2/

Klasický modrý WD40 určitě ne. Dá se koupit šedý WD40, je dražší, ale silikonový a ten se použít dá.
Pokud někdo nemá spotřebu litr WD40 za rok, vyplatí se koupit si ten šedý, protože spektrum aplikovatelnosti je širší.

Silikonová vazelína na rybářské pruty-koupíš v rybářských potřebách. Mám to léty vyzkoušené....

Zřejmě mínil

Nevím, co mínil ten ehhm člověk? Ale pokud někdo neuváženě fouká silikoňák v garáži, ten prevít se dostane i tam, kam nemá a blbě se odstraňuje. V domácnosti na linoleu se s ním dá užít spousta nečekaných situací až fraktur.
Aha, nečetl jsem to pode mnou.
Na gumy je taky cosi podobného jelenímu loji.