Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno čím ošetřit gumové těsnění dveří auta?

Páni motoristé (i paní motoristky), co používáte na ošetření gumového těsnění dveří aut na zimní období? Je možné použít WD-40 sprej nebo MD sprej?
Léta jsem používal nějaký silikonový olej ve spreji (původně určený pro nástřik odlévacích forem) v bílém spreji s fialovými písmeny, název si nepamatuji, ale už došel. Co je nejlepší použít, aby dveře v mrazu a zimním období nepřimrzly ke gumovému těsnění? Děkuji za rady, jistě se hodí i dalším motoristům

Řešení:

Klasický modrý WD40 určitě ne. Dá se koupit šedý WD40, je dražší, ale silikonový a ten se použít dá.
Pokud někdo nemá spotřebu litr WD40 za rok, vyplatí se koupit si ten šedý, protože spektrum aplikovatelnosti je širší.

Silikonová vazelína na rybářské pruty-koupíš v rybářských potřebách. Mám to léty vyzkoušené....

Odjakživa se používal (a používá) glycerín, dnes již je asi překonán silikonovým olejem. Ten s fialovými písmeny byl nejspíš Silkal 93, je dostupný stále. Rozhodně je nevhodné cokoli na bázi ropných produktů což nejspíš WD-40 je, ovšem jeho složení je výrobcem utajováno. Ropné oleje působí degradadaci gumy, takže by zanedlouho bylo nezbytné těsnění vyměnit.

Klasický modrý WD40 určitě ne. Dá se koupit šedý WD40, je dražší, ale silikonový a ten se použít dá.
Pokud někdo nemá spotřebu litr WD40 za rok, vyplatí se koupit si ten šedý, protože spektrum aplikovatelnosti je širší.

Zřejmě mínil

Nevím, co mínil ten ehhm člověk? Ale pokud někdo neuváženě fouká silikoňák v garáži, ten prevít se dostane i tam, kam nemá a blbě se odstraňuje. V domácnosti na linoleu se s ním dá užít spousta nečekaných situací až fraktur.
Aha, nečetl jsem to pode mnou.
Na gumy je taky cosi podobného jelenímu loji.