Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Boiler okce 125

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, jak napustim boiler okce 125, vodu v domě jsem pustil, z kohoutků na teplou vodu voda šla, jak poznám, že se boiler napousti a že bude téct tepla voda? Když jsem pustil vodu do domu, chvilku to znělo jako kdyby se voda napoustela, a pak nic. Díky za radu

Vím, že to bude znít divně, a třeba blbě, ale dnes to poprvé zkouším sám, protože mi umřel otec, a ten se o to staral, ale jak poznám že boiler je plný? Tam je nějaká pojistka? Kdyby v boileru nebyla voda tak ne poteče ani z teple na kohoutku?

Teď před zimou jsme nebyli na chalupě ani jednou a boiler byl vypuštěny, voda celkově taky. Dneska jsme přijeli, já vodu zapl, šlo slyšet že boiler se chvilku napousti, a pak klid, a když přijdu do chalupy, pustil jsem kohoutky teple vody, chvilku šel vzduch a pak už voda normálně šla, to znamená že boiler je teda plný?? Nahrivani máme na noční proud, jde nějak zjistit jestli je v něm voda? Aby když se zapne nahrivani a nedejbože by byl prázdný aby se nám nespalilo to topné zařízeni. Děkuji za všechny odpovědi

Strašně rád bych vám řekl co to je, ale nevím, tohle vše řešil taťka, a ten nečekaně umřel. Vše vypustit a zazimovat umíme, ale napustit to už je problém ?‍♂️ vodu v dome jsem spustil, v boileru to zaznělo jak kdyby se napoustel a pak klid, když jsem šel do chalupy, a pustil kohoutek teple, tak to chvilku lapalo a pak už normálně tekla voda, ale studená, a jelikož nahrivani máme na noční proud tak ani nevíme jestli je tam voda, ale jestli říkáte, že kdyby v boileru nebyla voda tak by v chalupě netekla u teple vůbec, tak tam asi voda bude. Spíš se chci vyvarovat toho, aby když by náhodou v boileru voda nebyla a my pustili ohřev, tak aby se neznicilo to topné těleso.

Dobrý den,váš otec při vypouštění bojleru uzavřel kulák do kterého jde přepad z přetlakového ventilu,otevřel kohout na vypouštění a nechal bojler vypustit.Kdyby tak neučinil,tak by vypouštěná voda z bojleru tekla přes kulák do místnosti.Nyní musíte kulák opět otevřít,jinak při odkapu při přetlaku bude voda kapat mimo,protože máte uzavřen průchod do odpadní trubky.Až budete opět vypouštět,zavřít přívod studené vody,zavřít kulák,otevřít kohout do odpadní trubky a otevřít naplno kohoutek teplé vody,ryhleji se bojler vypustí,nevzniká v něm podtlak.Je to dobře řešené,jen nezapomenout nějakou operaci.:-)

Postup vypuštění bojleru (na zimu): uzavřít kulový kohout s červenou pákou na vodorovném přívodním potrubí k bojleru, otevřít na bateriích kohoutek (ky) teplé vody a pak otevřít ventil s červeným kolečkem na potrubí pod bojlerem. Voda vyteče spodní trubkou do odpadu. Kohoutky i ventil pod bojlerem nechat otevřený.

Doplnění radou pro celkové "zazimování" objektu s ohledem na vodovodní a odpadový systém.
V případě "zazimování" je ale rovněž potřeba vypustit vodu z veškerých trubek !!! V tom případě záleží na jejich vyspádování a vždy v nejnižším místě musí být možnost vypuštění vody. Pokud to neprovedeš a objekt promrzá, trubky mohou popraskat! Pokud máš vodu z čerpadla s expanzkou, rovněž toto je nutno vše odvodnit. Rovněž je nutné vyprázdnit všechny sifony pod umyvadly, dřezy, vanou (výtoky ucpat zátkami) a nádržku WC splachovače a rovněž i sifon mísy WC (ucpat novinami), nebo do něj nasypat cca 4-5 lžic soli.

Postup napuštění bojleru: zavřít ventil s červeným kolečkem pod bojlerem, páku kulového kohoutu pod bojlerem (přepad od pojišťovacího a zpětného ventilu) dát do otevřené polohy (dolů, nebo nahoru), nechat otevřený kohoutek (ky) baterií a otevřít přívod vody do bojleru kohoutem s červenou pákou na potrubí. Až začne z kohoutku(ků) teplé vody baterie(jí) téct voda, je bojler napuštěn a můžeš zapnout ohřev. Beze strachu!:-D
Vždy, pokud teče voda z kohoutků teplé vody, je bojler napuštěn!

Ten modrý "kulák" vedle červeného ventilu s kolečkem musí být vždy otevřen (páka nahoru nebo dolů, podle toho jak je osazena), aby, v případě otevření zpětného a bezpečnostního tlakového ventilu u přívodu do bojleru, z nějž jde shora do něj ta hadice, mohl odpouštět vodu do odpadu. Pokud by byl uzavřen, nemohl by bezpečnostní ventil vodu odpustit. V podstatě je tam zbytečný a nevím, za jakým účelem tam vůbec je.
Ale ten ventil s červeným kolečkem zase musí být zase vždy při napouštění a provozu uzavřen (otáčením kolečka po směru hodinových ručiček). Jinak by voda, z přívodu do bojleru, rovněž tekla přímo do odpadu!!!

Ten kulák tam je z prostého důvodu,vtoková hadice do něj z přetlakového ventilu je tam pouze vsunuta volně,nesmí být napevno.Při utěsnění přepadové hadice by mohlo dojít k selhání,nebo špatné funkci přetlakového ventilu.A proto,že je tam ta hadička volně,tak by při vypouštění bojleru přes otevřený kulák část vody tekla do místnosti.:-)

No že je tam volně vsunuta, to jsem z fotky nepoznal.
Jinak se to spíše provádí tak, že je tenčí hadička od pojišťováku vsunuta přímo dovnitř odpadní trubky volně, případně zatěsněna okolo pouze trvale měkkým tmelem. Pouze musí být zajištěno průměry a délkou trubky, aby při prudším vypouštění bojleru nedošlo k silnějšímu přetoku do této odbočky. ;-) No, zřejmě pro toto je tam ten kulák, ale považuji jej za zbytečnou komplikaci.
Pokud jej po vypuštění bojleru omylem neotevřeš, voda z pojišťováku poteče opravdu do místnosti.:.(