Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Rele module spinane arduinen + vypinačem

Dobrý den všem.
Mam rele modul viz přiloha.
In1 a In2 jsou propojene, takže arduino spina obě dvě rele najednou.
Rele je seple, když je na pinech uroven L.

Potřebují nejjednodužším zpusobem docilít toho, abych mohl ještě každe rele sepnout zvlašt vypinačem.
Ono by to šlo pořešít jednoduše 2 diodami na In1 a In2 a za nima to spojít a tam připojít arduino.
Pak bych ještě na In1 a In2 zapojít vypinače.
Chci však docilit toho, že když se některe rele sepne vypinačen, aby se odpojil přivod od arduina.

.

Arduino je od relatek vzdalene 10 metru a to by znamenalo přijit o 4 draty.

Jsem uvažouval použít ještě jdnou ten modul 2 rele.

2 rele by obsluhovalo arduino a 2 rele vypinač a na přepinacícch kontaktech to pořešít.
Je to pro mně nejjednodužší řešení.
Ale furt to neřeší to arduino, aby nespinalo pokud je nějake rele seple přes vypinač.