Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Domezovací proud / napětí

Dobrý den,
narazil jsem v návodu k obsluze k aku úhlové brusce Parkside na termín "domezovací" (napětí, proud a příkon). Nevíte prosím někdo co to je? Google mi nabízí tento termín jen v souvislosti s hodnotami z dalších návodů k elektrospotřebičům bez dalšího vysvětlení. Podle kontextu z návodu by mohlo být spíš něco jako "jmenovité", ale nějak se mi to nezdá.

Přesně tak, v originálu je to Bemessungsspannung. Popravdě ptám se na to proto, že google ten výraz nachází docela často, přičemž jako osoba částečně z oboru jsem ho nikdy neslyšel, tak mě napadlo, zda to není nějaká nová terminologie (třeba z nařízení EU - už jsem asi paranoidní). Já totiž takové návody taky občas překládám, tak aby mi něco neuniklo :-).