Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problém s topením. Junkers

Ahoj,
v první řadě bych rád řekl, že jsem úplný laik v dané oblasti. Poslední dobou mě zlobí závěsný kotel Junkers Ceraclass zs/24. Nebo spíše topení. Na tlakoměru na kotli není v klidové pozici žádný tlak vody. Při uvedení do provozu (vytápění) se tlak zvedne minimálně a z radiátorů se ozývají hlasité bublavé zvuky, které neskutečně ruší hlavně večer. Normálně by mě napadlo, že jsou radiátory zavzdušněné. Vezmu tedy šroubovák sklenici a odvzdušním je. Dojdu ke kotli a dopouštějícím ventilem dopustím vodu aby tlak byl max 1bar (resp. aby ručička tlakoměru byla max na "jedničce"). A tady právě začíná můj problém. Při spuštění vytápění mi totiž po nějaké době z radiátoru vyteče voda a teče tak dlouho dokud nejsou radiátory opět zavzdušněné.(2x slušná louže na koberci) Já nevím jestli mám někde na radiátoru něco dotáhnout nebo naopak povolit u kotle nebo jestli není tlak moc vysoký nebo jestli nepostupuji špatně při odvzdušňování.

Předem velmi děkuji za jakékoliv tipy a rady...blíží se zima a potřeboval bych to vyřešit :)

Jsou zobrazeny jen nové odpovědi. Zobrazit všechny
Předmět Autor Datum
Doplňuji dodatečně, vzhledem k tomu, že již není možno odpověď upravit. Co se týče těch tlaků na kot… poslední
George63 09.11.2018 08:43
George63

Doplňuji dodatečně, vzhledem k tomu, že již není možno odpověď upravit. Co se týče těch tlaků na kotli, tyto mnou uvedené minimální tlaky platí, pokud je expanzní nádoba "atmosférická" (otevřená a umístěná nejvýše, což bývalo běžné u samotížných rozvodů). Pokud máš (a to předpokládám) expanzku tlakovou, pak by jsi ji měl mít natlakovánu na cca 1 atm (horním ventilkem a možno dotlakovati i klasickou pumpičkou na kolo s hadičkou na moto a měřit manometrem na auto).
Potom, při odvzdušňování a plnění systému vodou z tlakového zdroje (vodovodního řádu), by jsi měl systém naplnit a na manometru na kotli by jsi měl mít tlak, podle nejvyššího bodu (jak jsem Ti popsal v předchozí odpovědi /10m výšky = 1 atm/), + cca 0,3-0,5 atm.
A po ohřátí vody v systému se tlak o trochu zvýší. Ale opět platí, že ne o moc (záleží na objemu vody v systému). A pokud systém nevypustíš/neodpustíš a je dokonale těsný, pak by měl tlak na kotli, po vychladnutí vody, zůstávat stále stejný!!! To je důležité. Toliko ještě k systému s tlakovou expanzní nádrží.:-p:puff:

Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru