Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Izolace vytápění

Dobrý den,
Čím levně a účině zaizolovat vedení topení ve sklepě?Mám podsklepený RD,na stropě sklepa mi vede vedení trubek z kotle na tuhá paliva ale ve sklepě je pěkná zima.Čím to mám omotat?
Díky za rady

Nejlepší je použít originál pěnové návleky na trubky, ale to na velké průměry nebývá úplně levné. A nebo něčím omotat, čímkoliv co je schopno izolovat, třeba nastříhat pásy ze starých dek, koberců...... a omotávat. Ve finále jako vrchní vrstvu použít alobal. Vím, hezké to nebude, ale fungovat to bude určitě.

Souhlas. Jde o povrchovou plochu potrubí, jež je schopno "vyzářit" určité množství tepla. Pokud jde o samotížné rozvody (větší průměry trubek) a případně i delší potrubí, pak může být důležitější. Pokud jde o maloprůměrový rozvod s čerpadlem, pak to není nijak velká ztráta. Je to podstatnější pouze v případě, že chci, aby ve sklepě bylo co nejméně tepla, z důvodů uložení třeba ovoce a pod. :-p

Rotaflex 4 cm, nebo GH Izover, čedičová vata, nastříhat na plástve a obalit trubku a pak omotat běžným fáčem (lékařským), nebo izolepou. Nakonec možno přebalit tím alobalem. Ale při práci pozor, vaty "koušou", nutno být dobře oblečený. To tedy, pokud nepoužiješ ty staré deky a koberce (pokud máš, nebo seženeš), jak už radil předcházející.:-D