Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Izolace vytápění

Dobrý den,
Čím levně a účině zaizolovat vedení topení ve sklepě?Mám podsklepený RD,na stropě sklepa mi vede vedení trubek z kotle na tuhá paliva ale ve sklepě je pěkná zima.Čím to mám omotat?
Díky za rady

Souhlas. Jde o povrchovou plochu potrubí, jež je schopno "vyzářit" určité množství tepla. Pokud jde o samotížné rozvody (větší průměry trubek) a případně i delší potrubí, pak může být důležitější. Pokud jde o maloprůměrový rozvod s čerpadlem, pak to není nijak velká ztráta. Je to podstatnější pouze v případě, že chci, aby ve sklepě bylo co nejméně tepla, z důvodů uložení třeba ovoce a pod. :-p

Rotaflex 4 cm, nebo GH Izover, čedičová vata, nastříhat na plástve a obalit trubku a pak omotat běžným fáčem (lékařským), nebo izolepou. Nakonec možno přebalit tím alobalem. Ale při práci pozor, vaty "koušou", nutno být dobře oblečený. To tedy, pokud nepoužiješ ty staré deky a koberce (pokud máš, nebo seženeš), jak už radil předcházející.:-D