Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem jaké je min. napětí automobilové baterie

Prosím vás, jde mi o jednu věc. Potřebuji zalohovat EKO kotel, mám baterii i měnič a teď bych si chtěl udělat nějaké to "udělátko", které mi to bude přepínat. Nejsem úplný elektrolaik, ale nikde jsem na netu nenašel, jak hodně můžu nechat vybít autobaterii. Jde mi tedy o to, do kolika voltů, můžu brát baterii jako schopnou a od kolika voltů ji už jen ničím. Abych pravdu psal, ty hodnoty se na internetu hodně liší, podle většinových rad prý, tak snad pod 10,5V to už baterii nesvědčí je to pravda?

¨děkuji moc za Vaše zkušenosti

U té sestry to není až tak tragické. Není to udělané jako automatický záložní zdroj. U nás elektrika nevypadává moc často, bylo to použité několikrát a vždy to naběhlo. Jedná se o kotel s ručním přikládáním a pokud se topí, je segra vždy doma. Pro případ přetopení, je akustická signalizace, takže když by se ozvala, segra to hned zjistí a ví co dělat. Topení je s otevřenou expanzkou, takže maximálně hrozí vylítání nějaké vody. Je to primitivní, když vypadne proud, segra to zjistí, případně ji upozorní signalizace a segra vytáhne čerpadlo ze zásuvky a ručně přepojí přes měnič. Baterie vydrží asi čtyři hodiny, do té doby kotel spolehlivě vyhoří. Takže výbuch nehrozí. 8-)