Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem obnova smaltu na piecke

Zdarvim
Je mozne nejak obnovit prasknuty a opadany smalt na bielej piecke na drevo ? je to asi 5 cm stvorcovych, nic velke, ale akurat na najviditelnejsom mieste. Je to navrchu, takze vystavene najvyssej teplote. Nie je nieco co to vydrzi a zakryje ?
Dakujem

existujú opravné smaltové/emailové laky,ich výdrž je rôzna,velmi záleží aj od precíznosti prípravy podkladu,na ktorom majú držať,najideálnejšie je použiť práškový vypalovací smalt,s tým sa treba ovšem naučiť zaobchádzať,tam treba dodržať predpísanú teplotu minimálne po dobu 30 minút,čo na piecke by nemal byť neriešitelný problém/podla typu smaltu 150 alebo 250°C/......

videl si v živote vypalovací práškový smalt a ako sa s ním pracuje ? on sa netaví neustále,ale pri teplote 150°C definitívne po pol hodine vytvrdne a už zostane definitívne tvrdý,netaví sa pri ďalšom zahrievaní,akurát sa musí pri prvom použití zachovať stála teplota vypalovania minimálne po dobu 30 minút.....