Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Stojan či stolní vrtačka?

Dobrý den, otec by i přál do dílny stojan na vrtačku na občasné kutilské vrtání, asi něco takového https://www.uni-max.cz/stojan-pro-vrtacku-se-sverakem/d/?wdph=on&gclid=EAIaIQobChMIzr3NlNa43QIVCeR3Ch2edgK9EAQYAiABEgKzrfD_BwE. Prosím jaké máte zkušenosti s podobnými stojany nebo které byste doporučili. Nebo je lepší koupit stolní vrtačku, avšak obávám se, že do 3.000,-Kč je povětšinou základní deska z plechu. Děkuji za jakýkoliv názor.

Děkuji Dan

Mám dlouhá léta obdobný stojánek na vrtačku (ještě původní Narex), dokonce i bez svěráčku a na občasné vrtání, s potřebou stojanu, mi zatím bez problémů stačil. Ale i ta stolní vrtačka od Lídlu nemusí být špatná. Jak říká m.cukrář, jsem pro obě řešení. A pokud je v dílně místo na tu stolní, má větší sklíčidlo než ruční vrtačky (16 mm) a je to kompletní, což je výhoda. A v ceně je rozdíl minimální, takže, pokud by v tom Lídlu ještě byla (odkaz Rce) za tu cenu, asi spíše ta stolní.;-)

Rce: Nad tou možností jsem také uvažoval, ale už to není co bylo a poslední názory uživatelů této vrtačky nejsou dobré viz. dejv111, prostě se z ní stala průměrná jako u všech v této ceně a to hlavně díky desky z plechu.
milan.cukrář: vrtačka pouze jedna

Osobně bych koupil stolní vrtačku.Prodávají se poměrně kvalitní z číny.Proma a pod.Jsou o něco větší než klasická stolní vrtačka.má litinovou desku spodní i horní a tělo je také z litiny.Navíc má poměrně širokou škálu otáček a sklíčidlo do 13 mm.Akorát bych upozornil na to že to chce vybrat vrtačku která má vyšší krk na zapuštění trubkového stojanu ohledně jeho stability při vrtání na spodním stole.Vrtačka vyhovuje i přesností vřetena.Cena kolem 12 tisíc je víc než dobrá.Kupoval jsem dvě do dílny a spokojenost.