Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Stojan či stolní vrtačka?

Dobrý den, otec by i přál do dílny stojan na vrtačku na občasné kutilské vrtání, asi něco takového https://www.uni-max.cz/stojan-pro-vrtacku-se-sverakem/d/?wdph=on&gclid=EAIaIQobChMIzr3NlNa43QIVCeR3Ch2edgK9EAQYAiABEgKzrfD_BwE. Prosím jaké máte zkušenosti s podobnými stojany nebo které byste doporučili. Nebo je lepší koupit stolní vrtačku, avšak obávám se, že do 3.000,-Kč je povětšinou základní deska z plechu. Děkuji za jakýkoliv názor.

Děkuji Dan

Kup stojan na ruční vrtačku. Levé stojanové vrtačky mají zemědělské vůle a kvalitní stojanová vrtačka stojí desetitisíce. Pokud otec vrtá pouze občas a díry do 13mm tak by to mělo stačit. Bohužel už se neprodávají litinové stojany jaké byly ke koupi před rokem 1990.

Mám dlouhá léta obdobný stojánek na vrtačku (ještě původní Narex), dokonce i bez svěráčku a na občasné vrtání, s potřebou stojanu, mi zatím bez problémů stačil. Ale i ta stolní vrtačka od Lídlu nemusí být špatná. Jak říká m.cukrář, jsem pro obě řešení. A pokud je v dílně místo na tu stolní, má větší sklíčidlo než ruční vrtačky (16 mm) a je to kompletní, což je výhoda. A v ceně je rozdíl minimální, takže, pokud by v tom Lídlu ještě byla (odkaz Rce) za tu cenu, asi spíše ta stolní.;-)

Rce: Nad tou možností jsem také uvažoval, ale už to není co bylo a poslední názory uživatelů této vrtačky nejsou dobré viz. dejv111, prostě se z ní stala průměrná jako u všech v této ceně a to hlavně díky desky z plechu.
milan.cukrář: vrtačka pouze jedna

Osobně bych koupil stolní vrtačku.Prodávají se poměrně kvalitní z číny.Proma a pod.Jsou o něco větší než klasická stolní vrtačka.má litinovou desku spodní i horní a tělo je také z litiny.Navíc má poměrně širokou škálu otáček a sklíčidlo do 13 mm.Akorát bych upozornil na to že to chce vybrat vrtačku která má vyšší krk na zapuštění trubkového stojanu ohledně jeho stability při vrtání na spodním stole.Vrtačka vyhovuje i přesností vřetena.Cena kolem 12 tisíc je víc než dobrá.Kupoval jsem dvě do dílny a spokojenost.