Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zateplení zevnitř

Zdravím Vás, mám takový dotaz, bydlím v nezatepleném panelovém bytě, poslední patro, severní strana a v zimě se stává že v místnosti kde mám balkonové dveře tak mívám cca 16 stupňů (ložnice) je to celkem nepříjemné, plastové okna zde jsou, myslíte si že má smysl to zevnitř zateplit?

Mám v plánu koupit polystyren, perlinku, lepidlo a zateplit severní stranu + kolem balkónu, možná strop, poté natáhnout perlinku, lepidlo, omítky, pomůže to? jakou šířku polystyrenu použít?

Někdo tvrdí 10cm, někdo tvrdí že stačí 2/3centimetry.

Majitel bytu mi vše proplatí, nabídl se že jakmile to udělam tak mi zařídí i větší radiátor.

Pokud by to mělo smysl, tak bych zateplil i severní stranu obýváku.

Otázkou zní, má to všechno smysl? pomůže to? a hlavně co se týče té šířky polystyrenu.

Díky moc !

Základem zateplení zevnitř je dokonalá parotěsnost. Parozábranu lepit ke stěnám, přelepovat páskou všechna prošroubovaná místa. I 3 cm EPS budou znát. Ale kvůli konstrukci pro parotěs doporučuji sádrokarton.
Vámi uvažované řešení by vedlo ke kondenzaci pod EPS (není parotěsný, jen parobrzda + spoje desek) a vzniku plísní pod deskami, které by vás ale trápily i v bytě (zatuchlina a spory plísní zase projdou EPS).