Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem izolace stropu v koupelně

máme rozdělané zateplení v koupelně:

na strop jsme přišroubovali dřevěné hranoly 25 cm od sebe, mezi ně dali polystyrén na to se měla dát parotěsná folie a na to plastové palubky,

bohužel až dnes když jsem šel kupovat poslední věc která mě chyběla,
a to parotěsnou folii, tak mi prodavač řekl, že to mám všechno špatně :(

povídal že polystyrén není vhodný, protože netěsní, vznikne mi tepelný most, a parotěsná folie nebude fungovat jak má protože každým šroubkem/hřebíčkem se poruší těsnost

povídal něco o tom že se má použít mám dojem izolační vata?

PŘEMÝŠLÍM JESTLI TO MÁM KOMPLETNĚ PŘEDĚLAT, NEBO S NĚJAKÝMA ÚPRAVAMI DODĚLAT PŮVODNÍ VARIANRTU

jako že bych každý hřebíček/plíšek k připevnění palubek přelepil hliníkovou izolačko ... .

Jsou zobrazeny jen nové odpovědi. Zobrazit všechny
Předmět Autor Datum
Domnívám se, že ze spousty různých odpovědí bude mít ještě více nejasno. Sám se musíte přesvědčit, č… poslední
milan.cukrar 29.08.2018 09:06
milan.cukrar

Domnívám se, že ze spousty různých odpovědí bude mít ještě více nejasno. Sám se musíte přesvědčit, čemu věřit a čemu nikoliv.

Předně zateplovat z teplé strany je špatně, vždy je třeba zateplit ze studené strany. Dal jste rošt 25cm od sebe, to je moc husté a tím Vám vzniknou tepelné mosty, kde nebude žádná izolace. Jen si spočítejte, kolik cm zabere rošt a kolik zbyde na izolaci.
To že dáte polyš mezi latě, není až tak hrozné, páč je to izolant s podobnými vlastnostmi. To že je méně propustný pro páry, je úplně jedno, páč pod ním máte přeci parotěs. Že neutěsníte polyš těsně k roštu je taky pravda, ale ve Vašem případě to neřešte, páč jstejně izolujete mizerně, To ani nevím, kolik cm použijete na izolaci.
Že byste měl polyš hořlavý, to asi ne, ten se již nedělá, jen se používá samozhášivý. V tom je rozdíl. To taky neřeště, páč až shoří celý barák, tak to nepoznáte, zdali tam byla vata, či polyš.
Pokud dáte folii, pak jí propícháte hřebíky, tak z tohu uděláte cedník. Je lepší přidat ještě jeden rošt, abyste nedělal cedník.

Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru