Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Sundání bubnu na zadní nápravě

Moje spravování traktoru dále pokračuje. Brzdný válec v pohodě, ac pumpa také, no a teď zbývá rozhýbání prasátek na brzdách. Na předních kolech jsem úspěšně sundal bubny a prasátka rozhýbal a teď zbývají zadní. Sundám kolo, povolím šroub osy a přes stahovák se snažím sundat buben. Ani za nic to nejde. Není na to sundání bubnů nějaký fígl? Jak to mám sundat? Díky :-)

Bubny že Škoda Octavia Spartak.

Staré škodovky měly zadní bubny natažené na kuželu a zajištěné maticí. Pevným stahovákem pořádně napružit a silným úderem praštit do šroubu stahováku. Většinou odskočí, jinak dotáhnout a opakovat úder. Pozor na šroub stahováku, musí se pěkně opírat, aby nezmrvil závit na poloose.
P.S. táta automechanik toto nezná a nebo jste se šprajcl, že od něj rady nepotřebujete? :-)

Na kuželu poloosy byly bubny škodovek jedné řady 105 a 120.Spartak a Oktavie mají bubny na nábojii na zadní polonápravě.Jak píše Nuda.Ale ještě doporučuji při sundávání poklepávat po obvodě.Nejsem si teď zcela jistý jestli v bubnu nejsou dva otvory se závitem tuším M8,do kterého našroubiješ šrouby a stejnoměrným dotahováním buben pomalu stahuješ.Buben na náboji je jištěn záp.šrouby m6