Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Doporučte noční světlo s čidlem

Prosím o doporučení světla z praktické zkušenosti.

Světlo bude umístěno v tmavém koutě, bez přívodu el. energie. Chci něco s pohybovým čidlem; svítit bude jen při přítomnosti člověka a to jen za šera.

Požadavky:
LED osvětlení
provoz na baterie
PIR čidlo
nastavení doby svitu

Prozatím jsem našel tohle: LED noční světlo s pohybovým senzorem OSRAM Nightlux, 0.3 W, nejsem si ale jist tím světelným výkonem.

Poradíte něco lepšího?

Po delší době...

Světla jsem umístil do hospodářské části budovy (stodola, přes den otevřená vrata, přes noc zavřená, ale všude profukuje), kde je teplota stejná jako venku. Letošní zimu jsou teploty celkem OK, málokdy se to podívá k -5 °C.

Jedno světlo na původní alkalický články je OK, druhý už je dokázalo vybít.

Oproti předpokladu "bude se svítit jen pár minut denně, když projde člověk" se svítí docela často - na světle nelze nastavit úroveň šera, kdy má reagovat rozsvícením a výrobce to pojal velkoryse, tj. je trochu šero a světlo už svítí.

Dalším problémem je domácí zvířectvo, PIR čidlo reaguje i na malá zvířata; částečně jsem to vyřešil zastíněním ze spodní strany kouskem obyčejnýho kartonu ("papírová krabice"). Ovšem kde všude se dokáže pohybovat kočka, to jeden žasne. Každou chvilku to svítí právě kvůli kočkám.

Účelem bylo dostat do míst bez elektřiny světlo, "aby se člověk po tmě nepřerazil", to se celkem splnilo; svit v šeru ale není moc intenzivní (dosáhnout velké tmy se nedaří).

Otázkou je napájení: vyměnit občas AA články tolik nevadí (důležitá je bezpečnost osob pohybujících se ve tmě), ale stejně; jsou to zbytečný výdaje. Ještě musím popřemýšlet.

Pokud by šlo o vyřešení problému s častějším vybíjením a nákupem baterek, tak někde "schrasti" starší akumulátor do auta (motorky), který už nestartuje, ale je ještě funkční (případně jiný akumulátor s větší kapacitou a s napětím 6V nebo 12V), píchni jej někde do stodoly poblíž těch svítidel, doplň jej regulátorem napětí z odkazu (dej jej do vhodné krabičky), pouze jeho dodávka bude asi delší (dá se koupit i přímo na Aliexpressu). Nastav na něm výstupní napětí 4,5V a připoj jej dvoulinkou na obě svítidla místo baterek (paralelně). A nabíječku na baterii auta snad nějakou máš a tak pouze občas dobij. Ale vydrží určitě podstatně déle, než články. Na vývod ke světýlkům ale dej, tak 1 A pojistku, aby při případném zkratu na přívodech ke světýlkům dráty nezahořely (vzhledem k tomu, že to máš ve stodole a pohybují se tam zvířata).;-)
https://aukro.cz/lm317-linearni-regulator-mx-478-6904057412