Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Lednice je z boků u hrany dveří horká

Zdravím, máme lednici 3 roky, z venku na stěnách na pravé i levé straně asi tak do 7 cm po celé délce dveří je dost horká, když jí otevřu tak na hranách těchto stěn, v místě kde jsou při zavření dveře lednice, je také horká. Je pravda, že nám špatně doléhají dveře lednice. Jde mi o to, aby nezačala hořet . Děkuji Eva

Ano, to je normální. Lednice se pod gumovým těsněním nahřívá aby těsnění bylo perfektně přilehlé. Dříve se to opravovalo tak, že se guma občas nahřála fénem a tím se vyrovnalo pokroucené zatvrdlého těsnění. Dnešní ledničky to dělají samy.
Nevím ale jestli tam jsou trubky chladícího okruhu a nebo je to topný kabel. Každopádně můžete těsnění namazat silikonem, aby dokonale těsnilo. A taky zkontrolovat jestli není nikde poškození. A jestli se mrazák příliš nenamražuje.