Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Lednice je z boků u hrany dveří horká

Zdravím, máme lednici 3 roky, z venku na stěnách na pravé i levé straně asi tak do 7 cm po celé délce dveří je dost horká, když jí otevřu tak na hranách těchto stěn, v místě kde jsou při zavření dveře lednice, je také horká. Je pravda, že nám špatně doléhají dveře lednice. Jde mi o to, aby nezačala hořet . Děkuji Eva

Horúce je potrubie so stlačeným chladiacim médiom, ktoré je tamakaj popod plech v izolácii vedené smerom do mraziaceho výparníka (alebo zadnú plochu), kde sa menia tlaky čím médium chladí výparník. Chladnička nestíha, nevypína sa preto beží takmer nonstop.

Než vymeníš tesnenie, (ale aj nové tesnenie) je tesnenia vhodné po obvode styčnej plochy natrieť vrstvou modrej Indulony (krém na ruky bez chuti, farby a zápachu), aby tesnenie fest prilahlo na protiľahlú plochu, a aby s chladničky zo spodu neunikal chladný vzduch. Je to dočasné riešenie, ale účinné.

Ideálne je, objednaj si tento šulec silikónovej vazelíny, je k nemu aj výtlačný piest z plastu:

Osobne natieram tesnenia chladničiek a mrazáky (policové a truhlicové) týmto:
https://www.okentes.sk/stavebna-chemia-lepidla-/ostatna-chemia/silikonova-vazelina-80-ml-transp-%5B42219-7%5D

Silikónová transparentná vazelína je zdravotne neutrálna, chemicky stála, mažú sa s ňou aj vodovodné zvršky z vnútra závitov, šnekové vodovodné závity vo vnútri určené na pitnú vodu. Je stála, nikdy nezatvrdne, nevyparuje sa, vodostála, vydrží aj mierny oder, nemení konzistenciu, ako iné vazelíny či krémy.

Main Gáát, výparník a jeho mierny ohrev nejakou prídavnou odporovou širálou nespôsobí jav v dopyte.

Vypadá to na malé, nedostatočné tlaky z kompersora z chladiacej sústavy pričom sa zohrieva chladiace médium smerom od výparníka v obvodovom potrubí izolácie vedúce smerom od výparníka.

Bežný jav kompresorových chladiacich sústav.

Jedine chladničku fest po obvode dverného tesnenia utesniť, nechať vychladiť aspoň 12 hodín v kľude, bez neustáleho vetrania cestou rodiny s veľkou, nedožratou hlavou a tiež "žížnivými", zvedavými spratkami, ktorým nešmakuje voda z vodovodu.

Ano, to je normální. Lednice se pod gumovým těsněním nahřívá aby těsnění bylo perfektně přilehlé. Dříve se to opravovalo tak, že se guma občas nahřála fénem a tím se vyrovnalo pokroucené zatvrdlého těsnění. Dnešní ledničky to dělají samy.
Nevím ale jestli tam jsou trubky chladícího okruhu a nebo je to topný kabel. Každopádně můžete těsnění namazat silikonem, aby dokonale těsnilo. A taky zkontrolovat jestli není nikde poškození. A jestli se mrazák příliš nenamražuje.