Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem bytový alarm

Dobrý den.Koupil jsem si stavebnici (modul) bytového alarmu,napájený z trafa na ,usměrněných,12V. Chtěl bych napájení upravit i na možnost napájení ze záložní baterie,v případě výpadku sitě, ale nikde nemohu najít nějáký návod nebo schema jak toto provést.Myslím si,že by to šlo pomocí nějakého relé,ale nevím??? Mužete mně někdo poradit,nebo odkázat,kde bych něco takového našel?

No,u té sestavené stavebnice nebylo určeno z jakého zdroje má být připojeno napájení.Tak jsem to připojil ke zdroji 12V=.Rozsah napájecího napětí může být 9-15V=.Alarm funguje perfektně.Budu tedy muset koupit nějakou tu baterii(akumulátor) a změnit to napájení a dobíjení toho akumulátoru.

Jde o to, jakou má alarm spotřebu v klidovém stavu. Pokud by to nebylo moc (zjistit, změřit- bývá od 50 do 100 mA), tak dej "do kopy" 3 články Li-ion 18650, 3,6V, do serie, s kapacitou cca 3000-6000 mAh, s modulem BMS na 3 články a trvale zapojený 12 V DC nabíjecí zdtroj a tím celý modul napájej. Tím zajistíš i případný výpadek proudu na přiměřenou dobu. Kde sehnat články a modul, včetně způsobu zapojení, bylo podrobně řešeno v odkazu na uvedené stránce poradny. Tam můžeš "načerpat" informace.;-)
Pokud by jsi ale potřeboval podstatně větší kapacitu na delší dobu výpadku, bylo by možno použít pak i menší autobaterii s automatikou dobíjení.
To je nutné propočítat vzhledem k odběru alarmu a předpokládané maximální délce výpadku proudu.:-p

https://kutilska.poradna.net/questions/2749199-aku-vrtacka-z-lidlu-problem-s-akumulatorem