Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jakou anténu na pozemní digital?

Dobrý den,
mám tuto venkovní anténu, ale je to o ničem. Signál na tom lítá jak na houpačce. Jednou je 90% a telka nejede, pak je tam 10% a televize jede.
Soused mi říkal, že tyto antény jsou na prd a že jsou spíš do měst, kde je signálu dost. Jsme na kopci v pidi vesničce.
Nevíte někdo, jakou anténu mám koupit, aby mi to konečně jelo stabilně? Nebude lepší nějaký síto?
Díky
Honza

Jestli je už kabel starý, nebo v místě ohybu nebo u konektoru poškozený, a má tudíž velký útlum, tak si můžete koupit deset nových antén a signál vám přes neprůchodný kabel neprojde.

Zkuste nejdřív nějak přezkoušet kabel, nebo samotnou anténu.

Pak teprve uvažujte, co koupit, jestli anténu, nebo kus kabelu dva F-konektory (při koupi se musíte podívat na průměr kabelu, F-konektory se vyrábějí pro kabely s průměrem 5 mm, 6,5 mm a 7 mm, nekupujte v drahých krámech dokonce za 89,- Kč!!!! když se dá F-konektor koupit v dobrém obchodu za 7 Kč).

Poznámka: kabel, který je přímo vystavený povětrnosti, slunečnímu záření, horku, mrazu, dešti, suchu, atd postupně rozpraská a dovnitř se dostává vlhkost, která opět mění vlastnosti materiálu uvnitř (dielektrika) i stínicího opředení, což je druhý vodič souosého kabelu, a kabel pak má různé "mouchy", což se projeví hlavně útlumem. Pokud se dokonce hýbe větrem, tak může dojít k poškození kabelu v místě ohybu, nejčastěji hned u konektoru. Někdy stačí poškozený kousek kabelu ufiknout, kabel zkrátit, nasadit nový konektor a pokud kabel nemá velký útlum, ještě může vést signál k plné spokojenosti.

Takto som to podla rád internetu onoho času tiež raz namontoval, a nevydržalo to ani pol roka než to začalo blbnúť, považujem to za najnespolahlivejší spôsob montáže F konektoru. Klasicky ohnúť opletenie cez vonkajšiu bužírku a F konektor naskrutkovať cez prehnuté opletenie tak aby sa do neho konektor zarezal považujem rozhodne za spolahlivejšie než tento "správny" postup.

Tak když víš,že ti povede část koaxiálu venkem tak použij kabel s UV ochranou,to znamená na venkovní použití,ty Tvé vybrané jsou na vnitřní rozvod.Např. https://www.ges.cz/cz/highflexx-7-GES06713985.html ,jinak měl jsem stejný problém a příjmem ,kupoval jsem antény ,zesilovače apod.nakonec jsem stejně pozval anténaře ten přivezl anténu,zesilovač a signál perfektní..jinak ještě k těm konektorům ,anténař použival zásadně jen lisované,jsou stíněné proti LTE signálu,který dokáže tv signál docela rušit.