Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem ABS na STK

Projdu stk když mi nefunguje abs, kontrolky abs nesvítí! Auto brzdí normálně jen jde do smyku (pedál nekope)

Po zapnutí kličku se kontrolka rozsvítí a zhasne po nastartování.
,,Auto brzdí normálně, jde do smyku a pedál nekope? "
Pak to není normální ABS je tam proto, aby auto nešlo do smyku a kopání pedálu je při smyku v pořádku, kope proto, že přerušovaně brzdí, aby se smyku zamezilo.

Včera jsem s vyřazeným ABS normálně prošel, mám na něj z jistých důvodu na palubce vypínač a zapomněl jsem ho vypnuté. Nebyla v tom ani známost, ani úplatek, prostě to jen nikoho nezajímalo.

Je to jako s tlumiči. Pokud netečou, jsou z hlediska STK v pořádku. Nikdo už neřeší, že moderní tlumiče vytéct prakticky nemůžou, resp. jsou zničené mnohem dřív, než začnou propouštět.

A tak se dál kontrolujou lékárničky a trojúhelníky, zatímco důležité systémy jsou ignorovány.

Už to tady jednou napsal Prasak:

Ono není podstatný, co si kdo myslí, ale jak moc bude mechoš na STK šťouravej. Zkusíš to a buď projdeš, nebo ne.

Fakt nevím, co se furt snažíš řešit, nelze to říct obecně, jestli projdeš nebo ne. Možná bys mohl ještě zkusit kartářku...

Podle oficiálního seznamu kontrolovaných závad na STK se funkčnost ABS nekontroluje. Pro ABS jsou 3 závady a to 2251 - Výstražná signalizace protiblokovacího systému je vadná, 2252 - výstražná signalizace protiblokovacího systému signalizuje závadu v systému a 2253 - Snímací zařízení jsou mechanicky poškozená. Všechny tři jsou závady vážné, tedy B, které nevylučují daší provoz vozidla s termínem opakované kontroly do 30 dnů. O nefunkčnosti ABS se nikde nemluví. Ovšem s druhou větou souhlasím a navíc jsem byl vždy přesvědčen, že vše co je na vozidle namontováno musí být funkční. Zřejmě jsem se pletl...

:-? :-? :-?
Takovým hazardérům jako Ty bych na fleku odebral řidičák!! Cokoliv, co má spojitost s brzdama, může znamenat velkej průšvih. Vyběhne Ti srnka do cesty, ty se lekneš, dupneš na brzdu, zapomeneš na nefunkční ABS, samozřejmě dostaneš smyk a můžeš to poslat do protisměru a někoho sejmout. Uvědomuješ si to vůbec?? Maž si to spravit a neblbni!!!

Ále, zase bych nedělal z ABS nějakou spásnou věc. Dá se jezdit úplně normálně i bez toho, hlavně když člověk ví jak se to auto na suchu/mokru chová. "Dupneš na brzdu a samozřejmě dostaneš smyk" ? co to je za blbost, proč samozřejmě?
A například na sněhu je abs na prd úplně, sepne to hnedka a přijde mi že auto zpomaluje míň jak se zablokovanýma kolama ve smyku.

Mě samozřejmě nejde o samotné ABS, reagoval jsem - mimo jiné - na původní dotaz:

Auto brzdí normálně jen jde do smyku

A je otázka, když mu signalizuje chybu ABS, jestli prvotní příčina není někde jinde!
Když budu jezdit s autem, co ABS nemá, budu na jeho chování zvyklej a budu s tím počítat i při náhlém brzdění. Když budu léta zvyklej na ABS a najednou budu muset nutně zabrzdit bez něj, nemusím si to hned uvědomit - a právě to může být rozhodující.

Souhlas, ono ABS mě mnohdy nadělá víc škody jak užitku. Nehledě na to že spousta aut ho vůbec nemá, těm by jsi taky bral na fleku řidičák?
Mě osobně třeba ABS spíše vadí než aby mi něco přinášel, ten úbytek brzdného výkonu je dost znát, sice to jede rovně ale nebrzdí to.

A to nemáš ve svém okolí nějaký servis a nebo automechanika, který tu STK "nějak" zařídí bez vytahování kontrolek z palubky a podobných nesmyslů? Před necelými dvěmi léty jsem nechával dělat STK u starého auta, které by zaručeně neprošlo a za dva tisíce jsem to měl. Normálně tehdy stála STK a emise cca 1500Kč. Pro rejpaly vím, že to není správný postup, ale auto už je dávno na vrakáči a chtěl jsem jen říct, že taková cesta byla, je a bude.