Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem ABS na STK

Projdu stk když mi nefunguje abs, kontrolky abs nesvítí! Auto brzdí normálně jen jde do smyku (pedál nekope)

:-? :-? :-?
Takovým hazardérům jako Ty bych na fleku odebral řidičák!! Cokoliv, co má spojitost s brzdama, může znamenat velkej průšvih. Vyběhne Ti srnka do cesty, ty se lekneš, dupneš na brzdu, zapomeneš na nefunkční ABS, samozřejmě dostaneš smyk a můžeš to poslat do protisměru a někoho sejmout. Uvědomuješ si to vůbec?? Maž si to spravit a neblbni!!!

Ále, zase bych nedělal z ABS nějakou spásnou věc. Dá se jezdit úplně normálně i bez toho, hlavně když člověk ví jak se to auto na suchu/mokru chová. "Dupneš na brzdu a samozřejmě dostaneš smyk" ? co to je za blbost, proč samozřejmě?
A například na sněhu je abs na prd úplně, sepne to hnedka a přijde mi že auto zpomaluje míň jak se zablokovanýma kolama ve smyku.

Mě samozřejmě nejde o samotné ABS, reagoval jsem - mimo jiné - na původní dotaz:

Auto brzdí normálně jen jde do smyku

A je otázka, když mu signalizuje chybu ABS, jestli prvotní příčina není někde jinde!
Když budu jezdit s autem, co ABS nemá, budu na jeho chování zvyklej a budu s tím počítat i při náhlém brzdění. Když budu léta zvyklej na ABS a najednou budu muset nutně zabrzdit bez něj, nemusím si to hned uvědomit - a právě to může být rozhodující.