Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem časove rele

Schéma v příloze.
Tlačítkem přivedeš napětí 5V na vstup. K odporu R2 paralelně kondenzátor, ten bude určovat časovou konstantu.
To však řeší jen přidržení relé. Jinak bude relé sepnuto po celou dobu stisku tlačítka. Pokud bys to chtěl řešit i vypnutí relé při dlouhodobým stisku, byla by třeba nějaká úprava na vstupu, možná by to řešil kondík do série na vstupu.

To Jan Fiala.
Tak to nechci
Chci to tak, že když zmáčknu tlačítko,se relé sepne a po vteřině rozepne i když to tlačítko bude furt seple.

To Prasak.
Není to nějak složité s tým tranzistorem?
Rele budu spinat mechanickým tlačítkem.
Spiš se mi libí ten nápad od pana Fialy.
Ale kondík by byl furt nabitý a když zmáčknu to tlačítko, tak by se kondík vybil a podržel na chvilku to relé seple