Jsou zobrazeny jen nové odpovědi. Zobrazit všechny
Předmět Autor Datum
A je nutno provádět ten podsyp? Vzhledem k popisu (předpokládaného) původního provedení podlah (fošn… nový
George63 15.05.2018 18:39
George63
Jeden problém je, že jsem byl v bytě naposled jako dítě před 13 lety, takže nevím, jaká je přesná sk… nový
Filip1922 16.05.2018 10:37
Filip1922
koukněte na video od Liaporu. nový
milan.cukrar 16.05.2018 13:37
milan.cukrar
Díval jsem se a právě tím videem jsem se inspiroval :) poslední
Filip1922 17.05.2018 12:39
Filip1922

A je nutno provádět ten podsyp? Vzhledem k popisu (předpokládaného) původního provedení podlah (fošny a parkety) zřejmě není problém s kročejivým hlukem (do stropu pod vámi).
Osobně bych řešil položení a přišroubení OSB 22 mm desek se zámkem přímo na původní prkennou (parketovou) podlahu a na ně běžným způsobem položit "plovoučku". Podlaha se tak zvedne pouze o sílu OSB a plovoučky, t.j cca 30 mm, při použití plovoučky 7 mm.
Osobní zkušenost.
Před cca 40 lety jsem řešil totéž. OSB neexistovaly. Použil jsem dřevotřískové desky, přišrouboval vruty na původní prkennou podlahu z desek 30 mm na "polštářích" a na ně položil koberce. Sloužilo v pohodě do nedávna. Vzhledem k množství dom.zvířat, jež mají mladí i v bytě (chlupy a pod.) byly koberce odstraněny a byla na tu původní dřevotřísku položena plovoučka a opět vše OK.
Dokonce při povodních v 97 roce, kdy částečně klesl podsyp pod polštáři podlahy, sešroubený "sendvič" se pouze prohnul a držel.
Po vyschnutí podloží jsem vše rozebral, podsyp doplnil a vše opět vrátil zpět. A opět vše OK.:puff:

Jeden problém je, že jsem byl v bytě naposled jako dítě před 13 lety, takže nevím, jaká je přesná skladba pod podlahou. Co si pamatuji, tak vím, že když se člověk zejména po chodbě prošel, tak to šlo slyšet na celý byt. Druhý problém je, že podlahy v jednotlivých místnostech nejsou na stejné výškové úrovni, takže je stejně nutné je srovnat. Do srovnání pomocí anhydritu nebo cementového potěru se moc nechci pouštět jednak kvůli statice (byt se nachází ve 4. patře) a taky bych musel čekat 3 týdny než podlaha vyschne.

Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru