Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zvýšení tlaku vody v domě

Zdravím, potřeboval bych zvednout tlak vody v domě. Jsme na konci vodovodního řádku a tlak vody v potrubí je špatný vtip. Rozhodli jsme se pro systém s nádrží do které by se doplňovala voda (nádrž by tedy měla mít plovák) a odtud pak čerpadlem hnala do domu. Má s tím někdo zkušenosti??

Bohužel se mi ale nedaří takovou nerez nádrž sehnat. Měla by mít tak 200-500l a možnost zapojení s plovákem. Neví někdo kde by se to dalo sehnat? Ani google moc nepomáhá.

Pokud by nevyhovovala nádrž kulatá (viz Zerozero) je možno nechat svařit z nerezu krychlovou nádrž s víkem (snadná možnost čistění), přesně na požadovaný rozměr a kapacitu. Tu osadit horním přívodem s plovákovým uzávěrem (pak není nutná zpětná klapka) a bezpečnostním plovákovým spinačem, zvukově signalizujícím překročení maximální hladiny (selhání plováku přívodu). Pak také, i možnost přepadu, jak už někdo rovněž radil, ale v návaznosti na tu zvukovou signalizaci, neboť bez ní by, v tomto případě, hrozil, pokud by se na to včas nepřišlo, únik většího množství draze placené vody.
Dále už pak běžným způsobem - čerpadlo s dostačujícím tlakem+expanzka+tlakový spinač, případně čerpadlo spínající přímo průtokem.;-)
P.S. Šikovného a spolehlivého svářeče, který by byl schopen takovouto nádrž svařit, bych mohl zkusit pomoci zkontaktovat. :beer:

U té vody z předmětné nádrže? Co se týče té filtrace, co tak použít kartušovou, nebo případně pískovou od bazénů, přez kterou by čerpadlo vodu z nádrže nasávalo? Sací podtlak by pro ni nebyl problém, ale provozní tlak, za čerpadlem, asi ano. U bazénů je sice za čerpadlem, ale tam je, za čerpadlem, tlak minimální. Ale pokud by šlo o vodu pitnou, bylo by nutno asi ještě řešit i případné bakterie, které by se, v té filtraci, mohly množit a jejich případnou likvidaci. Čistění, desinfekce. To by byl zase další problémek.;-)