Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vloupání do řadové garáže

Dobrý den,

jak snadné je pro neprofesionálního zloděje dostat se do takovéto garáže :https://nemovitosti-reality.hyperinzerce.cz/pronajem-realit/inzerat/11343630-pronajmu-garaz-v-hradci-kralove-nabidka-hradec-kralove/

Garáž má podle obrázku zamykání tyče do země. Je těžké ji vyloupit? Nezájímá mě případ, kdy by ji loupil profesionál s výbavou za desetitisíce.

Mám obavy, že to nebude nijak vážný problém ani pro amatéra a nejspíš bude stačit i obyčejný pajcr a trocha drzosti. Stačí, aby ke garáži přijel autem a v tu chvíli má času halabaděj a může si hrát. Musel by mít velkou smůlu, aby přijel majitel či soused, který majitele zná. Auto postavené před garáží asi nebude působit natolik nepatřičně, aby si toho kdekdo všiml a volal pomahače a chrániče.

Celá vrata jsou slabé místo jelikož výplň je trapézová plech o síle 0,65 mm. Kopneš dvakrát krumpáčem zapřáhneš auto a jsi uvnitř. Pokud uděláš festová vrata tak se ti tam probourají střechou či zdí. Musíš kombinovat více věcí (čidlo s posláním SMS, vrata z více druhů materiálu - kombinace dřevo/kov, tajný zámek atd.) Nejjistější je okénko a prázdná garáž pak se do ní nesnaží nikdo dostat. Nástražné věci jsou zakázány i když sou účinné.

Když bude zloděj vidět garáž zabezpečenou lépe než trezor, tak si řekne "tam je určitě něco hodně cennýho" a o to spíš tu garáž vyloupí. ;-)
To je to samý jak kolega v práci - parkuje s autem na plácku před barákem, auto (postarší Oktávka) nezamyká, nikdy mu ho nikdo neukradl. Soused o dva baráky vedle měl Oktávku asi o 2 roky mladší, vždycky zamykal - a jemu to auto ukradli!