Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vloupání do řadové garáže

Dobrý den,

jak snadné je pro neprofesionálního zloděje dostat se do takovéto garáže :https://nemovitosti-reality.hyperinzerce.cz/pronajem-realit/inzerat/11343630-pronajmu-garaz-v-hradci-kralove-nabidka-hradec-kralove/

Garáž má podle obrázku zamykání tyče do země. Je těžké ji vyloupit? Nezájímá mě případ, kdy by ji loupil profesionál s výbavou za desetitisíce.

Mám obavy, že to nebude nijak vážný problém ani pro amatéra a nejspíš bude stačit i obyčejný pajcr a trocha drzosti. Stačí, aby ke garáži přijel autem a v tu chvíli má času halabaděj a může si hrát. Musel by mít velkou smůlu, aby přijel majitel či soused, který majitele zná. Auto postavené před garáží asi nebude působit natolik nepatřičně, aby si toho kdekdo všiml a volal pomahače a chrániče.

pokud někdo zjistí, že odtamtud něco chce, nezabráníš tomu. Probourá se zadní stěnou, stropem nebo prostě ve dveřích vystřihne díru. Zrovna na tom Pouchově (a na Moravském za OZ) to bývalo docela dobrým sportem.

Ale hlavu vzhůru, situace je možná jiná než před lety - za nářadí už v zastavárně nikdo moc nedostane a je jednodušší vysomrovat dávky :-)

Celá vrata jsou slabé místo jelikož výplň je trapézová plech o síle 0,65 mm. Kopneš dvakrát krumpáčem zapřáhneš auto a jsi uvnitř. Pokud uděláš festová vrata tak se ti tam probourají střechou či zdí. Musíš kombinovat více věcí (čidlo s posláním SMS, vrata z více druhů materiálu - kombinace dřevo/kov, tajný zámek atd.) Nejjistější je okénko a prázdná garáž pak se do ní nesnaží nikdo dostat. Nástražné věci jsou zakázány i když sou účinné.

Když bude zloděj vidět garáž zabezpečenou lépe než trezor, tak si řekne "tam je určitě něco hodně cennýho" a o to spíš tu garáž vyloupí. ;-)
To je to samý jak kolega v práci - parkuje s autem na plácku před barákem, auto (postarší Oktávka) nezamyká, nikdy mu ho nikdo neukradl. Soused o dva baráky vedle měl Oktávku asi o 2 roky mladší, vždycky zamykal - a jemu to auto ukradli!