Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Chyba 16566 fabia

dobrý den mám fabii 2005 1.2 47kw najeto 98 000 km . diagnostika mi pořád vyhazuje chybu 16556 Řada válců 1 - systém dávkování paliva - příliš bohatá směs . můžete poradit jak se jí zbavit? děkuji

Jen pro pořádek dodám, že všechny certifikáty mají - pro mě - vypovídací hodnotu nula a dnes se při stáčení km běžně přepisuje právě i řídící jednotka, protože kabel a VAG už si umí obstarat každý.
Pak vznikají pěkné situace, kdy člověk koupí auto s 50 tkm a v motorovém prostoru najde cedulku o výměně rozvodů ve 120 tkm...

Kdysi v dávných časech, kdy veřejná doprava mívala velmi husté pokrytí i na vesnicích a dokonce i některé podniky zajišťovaly svoz zaměstnanců, bývalo běžné, když soukromá auta za celou životnost nenajezdila víc než 80 tisíc km. A to tenkrát pořízení auta byla dražší záležitost než dnes. Přesto to pro mnohé smysl mělo. A má to smysl i dnes, když člověk nebydlí v krajském městě a potřebuje např. v pravidelných intervalech dojíždět na lékařské ošetření, nebo i kdyby dojížděl každý den do 5km vzdáleného zaměstnání(rok 2018 má 250 pracovních dnů, tj. roční nájezd do práce činí 2500km + 1500km ostatní). Ročně celkem 4000km, oproti tazateli, který najede 2x tolik.