Chyba 16566 fabia
dobrý den mám fabii 2005 1.2 47kw najeto 98 000 km . diagnostika mi pořád vyhazuje chybu 16556 Řada válců 1 - systém dávkování paliva - příliš bohatá směs . můžete poradit jak se jí zbavit? děkuji
dobrý den mám fabii 2005 1.2 47kw najeto 98 000 km . diagnostika mi pořád vyhazuje chybu 16556 Řada válců 1 - systém dávkování paliva - příliš bohatá směs . můžete poradit jak se jí zbavit? děkuji
Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru
Co by člověk chtěl od šrotu. Náhodou to najelo plánovanou životnost
Bez prdele by to chtělo začít výměnou svíček nebo lambda sondy.
Odpoj diagnostiku a jazdi veselo, spokojne do doby, než si naškrečkuješ na nové približovadlo od seriózneho výrobcu. Alebo, ak zdochne motor, vymeň agregát za nejaký zo Š.Favorit z pred roku 1993, trebárs kúpený zo šrotoviska, najazdené na tacháči do 50-tis. km. Pri riadnej starostlivosti, predpísanej výmene oleja, po nutnej výmene kvalitného tesnenia pod hlavou, karburátorový, favoriťácky motor, morálne prežije nielen vozidlo, ale aj teba. Bežne tento motor spraví 350-tis.km bez poruchy.
Nic do toho nekupuj. Auto nemá žádnou hodnotu,STK to neprojde,raději si kup jinou popelnici v bazaru.
Pokud nechceš do servisu (což bych vřele doporučoval), prohledej škodovácký fórum nebo se tam rovnou zeptej. Podle tohoto příspěvku je to způsobeno nejčastěji vadnými zapalovacími cívkami.
98 tkm to najelo opravdu, nebo je to z druhé ruky? Třináct let staré auto s nájezdem pod 100tkm celkem popírá smysl auta.
jj mam overeni cebia i diagnostika v servise ukazovala stejny pocet ujetych km.auto bylo garazove predstavba na tuning
Jen pro pořádek dodám, že všechny certifikáty mají - pro mě - vypovídací hodnotu nula a dnes se při stáčení km běžně přepisuje právě i řídící jednotka, protože kabel a VAG už si umí obstarat každý.
Pak vznikají pěkné situace, kdy člověk koupí auto s 50 tkm a v motorovém prostoru najde cedulku o výměně rozvodů ve 120 tkm...
Kdysi v dávných časech, kdy veřejná doprava mívala velmi husté pokrytí i na vesnicích a dokonce i některé podniky zajišťovaly svoz zaměstnanců, bývalo běžné, když soukromá auta za celou životnost nenajezdila víc než 80 tisíc km. A to tenkrát pořízení auta byla dražší záležitost než dnes. Přesto to pro mnohé smysl mělo. A má to smysl i dnes, když člověk nebydlí v krajském městě a potřebuje např. v pravidelných intervalech dojíždět na lékařské ošetření, nebo i kdyby dojížděl každý den do 5km vzdáleného zaměstnání(rok 2018 má 250 pracovních dnů, tj. roční nájezd do práce činí 2500km + 1500km ostatní). Ročně celkem 4000km, oproti tazateli, který najede 2x tolik.
Ta doba ale už v roce 2005 byla dávno pryč. Ty jsi někdy v roce 1960,ale to měla Fábia do narození ještě 45 let.
Ano, doba se změnila, ale jak v čem.
-ještě na počátku 90 let byla nemocnice minimálně v každém okresním městě
-pojízdná plechovka se dá koupit za dva platy
-ani dnes nedojíždí všichni do zaměstnání 40km a více
Pokud někdo nemá auto na pravidelný ježdění do práce, tak ten nájezd je naopak vcelku vysoký.
Jakože auto na cestu jednou do měsíce na chalupu? To jsem myslel, že nikdo nemá... Auto má smysl jen tehdy, když jezdí. Platit pojistky a STK a nechávat stát auto v garáži... no nevim.
Možná taky, ale typičtější je třeba jednou za 14 dní do okresního města k lékaři - pro důchodce na vesnici je takové auto v podstatě nutnost.
Nesmíš se na to dívat jen ze svýho pohledu pracujícího člověka.
Pravda, odněkud ty autobazary narvané auty "po důchodcích, co s tím jezdili akorát v neděli do kostela" musí brát zboží.
https://forum.skodahome.cz/topic/100600-st%C3%A1l%C3%A9-i-sporadick%C3%A9-chyby-16556-1680416490/
http://www.vw-club.sk/viewtopic.php?f=108&t=34304&start=0
jinak svrhnout ze skály.