Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Šrouby ve zdi

Zdravim, přistěhoval jsem se do bytu, kde ze zdi trčí tři šrouby. Protáčí se a vytáhnout nejdou. Napadá někoho, jak ty šuliny dostat ven? Jak je tam dostali nevim, snad ne chemickou kotvou. Díky, Tom

Na obrázku vidím nejaké plastové hmoždínky, nie skrutky. Aký je to to priemer?

Na tomto mal visieť podľa rozteče el. boiler? Alebo kieho šľaka sa tam vešalo. Na garnižu či obrázky svätých to nevypadá. Tiež to nekorešponduje na zavesenie trezora pre úspešného veľkopodnikateľa, šikovného miliardára.

--------------------------------
Zober veľké kliešte, (štípacie), a vyrvi ten bazmeg páčením kolmo zo steny.
https://www.torriacars.sk/klieste-stipacie-celne-180mm-s-izolaci-extol-premium

Podlož si na stenu tesne pod skrutku kúsok tvrdého plechu (10x10cm), o ktorý sa ovlálom hlavy klieští zaprieš, aby si nedrolil omietku ak začneš páčiť skrutku zo steny.

Veľké kliešte majú takú silu páky, že aj lepidlo mamut vyrvú, prípadne vyrvú kus omietky. Dieru zasadruješ, nemaj obavy, alebo zostane kukátko až k susedovi do jeho útulnej komnaty.

Kedysi mi Tomáš Berka zo skupiny Fermáta na zájazde v Moskve v roku 1975 opísal z nádherného CCCP hotela príhodu s tým, že po príchode na izbu zakaždým objavovovali odpočúvacie zariadenie "štenice" v prípade ubytovaných hostí.

Na podlahe narazili po odbornej prehliadke hotelovej izby na kovovú, štvorhrannú platňu uchytenú v rohoch štyrmi matkami na skrutkách. To bude určite štenica, zvolali v jasote nadšene.

Po nadšenom povolovaní, odskrutkovaní poslednej matky, drbol dole vo foajé hotela na zem ťažký, krištáľový, brúsený luster.

Zeď je cihlová, panelová, papundeklová...? Kolem šroubu je nějaká známka po sádrování nebo je to spíš zavrtané a zasunuté do díry? Jak to vypadá na druhé straně zdi?
Pokud je ta zeď z materiálu u kterého není nebezpečí, že by začal hořet, zkusil bych šroub nahřát plynovým hořákem do červena jestli by pak nešel vytáhnout.

Ako tak kukám, vypisovaním na fórach tie tvoje dve "hmoždínky čouhajíci ze zdi" nikdy nevyrveš. Pravda, pokiaľ nie sú údajané skrutky z titánu navarené priamo na zabetónovanú armatúru kari rohože z 12-ok roxorov v panele z vibrovaného betónu.

Aj to by som malou, s kotúčom 123mm rozbrusovačkou 230V/50Hz, skrutky ufajčil tesne, zarovno s omietkou a prisádroval nerovnosť, zahladil prípadné škrabnutie karbofrézkou do omietky. Robota na 15 minút aj s natiahnutím predlžovačky, pristavením štaflí, medzičasom uhnutím si "stakan stalíčnej vadký" z dvojdecového horčičáka na jemné zahriatie pred touto makačkou. Než by mi stihla zatvrdnúť zarobená sadra v murárskej lyžici a na kelni.

Podle toho jak to Tom23 popisuje, vypadá to na klasický šroub s šestihrannou hlavou zabetonovaný ve zdi (naznačuje to zmíněné protáčení) - i takové prasárny se za socialismu páchaly. Kdyby to rval násilím ven, mohl by vytrhnout pěkný koláč betonu. Poslechl bych rádce s flexou, případně tenký sekáč a dohlodat se okolo šroubu až k hlavě, ale ta může být pořádně hluboko.