Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem ventil 3/4

zdravím
Prosím vás, můžete mi poradit?

Mám kubikovou nádrž, z ní chci vést 3/4 hadici asi 15m k záhonům. Na její konec chci dát nějaký ventil(nebo prostě nějaké uzavíradlo), abych nemusel konec hadice vyzvedávat výše,než je hladina v nádrži. Zahradní trysky jsou pouze 1/2palcové a tím zpomalují napouštění konve. Vím pouze o pípách s červenou pákou(asi 10cm dlouhou), která je uzavřena, když je pootočená do strany a otevřena, když je páka ve směru proudu vody. Ale tato páka má šroubovací, vnitřní závit. Hadice se na ní nedá napojit přímo.

Věděli byste o nějakém podobném, ale praktičtějším ventilu a řešení?

děkuji

no té přechodce jsem se chtěl vyhnout, protože plastová se časem ulomí a kovová stojí dalších 160 nejméně.... Potřebovat takových zakončení budu 6.... Původně jsem to nechtěl rozebírat do detailů, proto jsem to nezmínil. To už je dost peněz navíc. Proto by mne zajímal ventil, který by měl ten hadičník přímo. Nevím jak to pojmenovat, jinak bych si to samozřejmě našel taky.

Ale taky tak nějak doufám, že někdo bude znát nějakou uzavíratelnou vychytávku, která se dá použít. Prostě to nemusí být vyloženě kulový ventil s pákou. Pro 1/2 palcové řešení mají zahradkáři milion postřikových hlavic a trysek. Teče to však z toho pomalu. Více ty nádrže vyzvedat nemohu....

no, něco takového, ale kovové. Plastové praskne, nebo na to slunko zasvítí a roztáhne se to... Voda mi vyteče všecka zase. (několikrát se mi stalo, že jak to tak teklo pomalu a dlouze do konve, tak jsem od toho odešel a dělal něco jiného. Pak jsem na to zapomněl a za pár hodin nádrž s mnohem méně vody. Dvakrát jsem ji vypustil přes noc komplet.... pak jsem si začal dávat na ruku náramek z hnusného drátu, aby mi to připomínalo, že dopouštím konev.. :) )

No nevím, jestli nemáš zbytečně velké nároky. Tyhle plastový vodní díly používám už dlouhá léta. Leží to na slunci celé léto a pod tlakovou vodou, z vodovodu. Například takový ventil, jen půlpalcový jsem už několikrát přejel autem a vydržel. Jen plast. rychlospojky, levného provedení někdy nedrží a vyskakují, vyplatí se koupit kvalitní.

Za tu cenu 38 korun se vyplatí i každý rok koupit nový ventil,ale vydrží určitě nejméně 10 let,je to polyetylen jako třeba PE sudy a nádrže.Ale všechny kulové ventily mají nevýhodu,že vnitřní díra je malého průměru a tak to samospádem poteče pomalu.Kdysi se dělaly na staré pračky na výpustní hadici takové gumové koule,co se natáhly na konec a ucpaly odtok.Jestli se to dá sehnat a pod jakým názvem,to netuším.

Ale ta ucpávka od starý pračky, by nemusela být špatná. Výhoda je, že to vůbec nesnižuje průměr a průtok. Takže při napouštění samospádem by to byla výhoda.
""Jak jednou za 10let voda proteče do trávy, tak to nebude zase taková tragedie.... ""
A to je ještě možnost ventil vyměnit po 9 letech. :-)