Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem ventil 3/4

zdravím
Prosím vás, můžete mi poradit?

Mám kubikovou nádrž, z ní chci vést 3/4 hadici asi 15m k záhonům. Na její konec chci dát nějaký ventil(nebo prostě nějaké uzavíradlo), abych nemusel konec hadice vyzvedávat výše,než je hladina v nádrži. Zahradní trysky jsou pouze 1/2palcové a tím zpomalují napouštění konve. Vím pouze o pípách s červenou pákou(asi 10cm dlouhou), která je uzavřena, když je pootočená do strany a otevřena, když je páka ve směru proudu vody. Ale tato páka má šroubovací, vnitřní závit. Hadice se na ní nedá napojit přímo.

Věděli byste o nějakém podobném, ale praktičtějším ventilu a řešení?

děkuji

no, něco takového, ale kovové. Plastové praskne, nebo na to slunko zasvítí a roztáhne se to... Voda mi vyteče všecka zase. (několikrát se mi stalo, že jak to tak teklo pomalu a dlouze do konve, tak jsem od toho odešel a dělal něco jiného. Pak jsem na to zapomněl a za pár hodin nádrž s mnohem méně vody. Dvakrát jsem ji vypustil přes noc komplet.... pak jsem si začal dávat na ruku náramek z hnusného drátu, aby mi to připomínalo, že dopouštím konev.. :) )

Za tu cenu 38 korun se vyplatí i každý rok koupit nový ventil,ale vydrží určitě nejméně 10 let,je to polyetylen jako třeba PE sudy a nádrže.Ale všechny kulové ventily mají nevýhodu,že vnitřní díra je malého průměru a tak to samospádem poteče pomalu.Kdysi se dělaly na staré pračky na výpustní hadici takové gumové koule,co se natáhly na konec a ucpaly odtok.Jestli se to dá sehnat a pod jakým názvem,to netuším.

Ale ta ucpávka od starý pračky, by nemusela být špatná. Výhoda je, že to vůbec nesnižuje průměr a průtok. Takže při napouštění samospádem by to byla výhoda.
""Jak jednou za 10let voda proteče do trávy, tak to nebude zase taková tragedie.... ""
A to je ještě možnost ventil vyměnit po 9 letech. :-)