Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jaký vybrat LED reflektor na osvětlení parkovacího místa před domem?

Zdravím, chtěl bych se zeptat, jestli nemáte zkušenost s LED reflektorem. Potřebuji následující parametry:

1. senzor zapnutí reflektoru při pohybu (detekce do 10 metrů)
2. nastavení zapnutí soumraku (tedy aby se nezapínal přes den, ale jen za tmy)
3. nastavení časovače (tedy doba jak dlouho bude svítit)
4. nevím, jakou watáž vybrat... bude stačít třeba 50w? Jedná se o osvícení dvou parkovacích míst
5. Jakou vybrat teplotu barvy? Více než 5000 kelvinů?
6. Zapojení do zásuvky na 230V
7. Vybírat nějaký odolnější? Se speciálním krytím?

Díky moc za rady :-)

První tři body splňuje skoro každý reflektor. Stačí i 30W bohatě. Já dávám přednost denní bílá, tj. asi 4000 K, někdy se tomu říká bílá neutral. Čím vyšší hodnota K, tím bude barva studenější a do modra. Zapojení do zásuvky skoro žádný reflektor na pevnou montáž nemívá, musí se dovybavit kabelem a zapojuje se do montážní krabice. Samozřejmě jde i namontovat síťová zástrčka. Do zásuvky s kabelem jsou stavební reflektory. Všechny ref. pro venkovní použití musí mít předepsané krytí.

Pkud bych vybral 5500-6000 k, nebude to problem? Nasel jsem 50 w s hodnotou 5500 k za celkem prijatelnou cenu. Jde mi o to, aby to vyrazne osvitilo misto a pripadneho zlodeje natocila kamera, ktera bude umistena hned vedle reflektoru...

Tieto "vysoké" svetelné spektrá nad 3500°K spôsobujú svetelný smog z pohľadu reflektora, kamery, zorného poľa pri znečistenom ovzduší hmlou, dymom, snežením. (Odraz fotónov). Navyše v noci sa ľudské oko zle prispôsobuje modrému svetlu než sa rozkukáš. Ideál pri LED je 3000°K, rovná sa takmer klasickej halogénke, ktorá má teplotu vlákna 2700°K.

https://zahradne-lampy.heureka.sk/brg-smd-led-reflektor-50w-tepla-biela/#
plus
https://www.svet-svietidiel.sk/eglo-30199-senzor-pohybu-detect-me-cierna-html/

https://zahradne-lampy.heureka.sk/ledlumen-led-reflektor-50w-ccd-tepla-biela-plus-senzor-pohybu/#

LED s príkonom min. 50W jakštakš nahradí 250W trubičku s halogénkou v reflektore. Slabšie, ako 50W LED reflektor, ani nakupuj.

Kamery vyžarujú infra so snímačom, reflektor je ti iba na včasné poplašenie a odradenie budúceho páchateľa.

Reflektor je vyrobený z obyčajného blata, čínskej super ocele z bahna rákosu, 1x je chabo prestriekaný metal nejkou acetónkou. Takže ak bude vystavený pľúšti, slote, vplyvom, začne sa po piatich rokoch rozpadávať a hrdzavieť.

Radšej mu sprav nejakú striešku.
Osobne som mal v solitérnej, neizolovanej, murovanej pivnici (o ploche 10 x 6 bm) postavenej mimo chalupy ako vínny sklad, obdobné dva 500W halogénvé reflektory, ale po pár rokoch sa vlhkom rozpadali. Tak som ich kompet vykuchal, plech s ochranným sklom odstránil, ponechal som k stropu na hmoždínky iba pevné metalové U-čko, ako úchyt určený na sklennú trubičku - 500W halogénku. Teraz svieti nádherne u stropu iba samotná trubička, osvetlenie pôsobí, ako dve jasné slnká.

Kamera samozrejme umi i nocni rezim, myslel jsem pouze na lehke prisviceni.. tedy doporucujete neco do 3.500 - 4.000 k? Urcite pujdu do toho 50w, bude to na osviceni dvou prkovacich mist stacit? Nicmene nemuze ten reflektor, ktery za kamerou bude a bude svitit na misto, ktere kamera bude natacet nejak znehodnoti kvalitu nataceneho obrazu? Myslim tim konkretne v noci..

Stačí, osvetlí na vzdialenosť 20 bm. Len si musíš priladiť čidlá. Tieto novšie reflektory majú iba dve plastové "ladítka" . Citlivosť na pohyb telesa, aby sa nespínal pri hárajúcich sa kočkách a psoch pobehujúcich na ulici a na vonkajší osvit (stmievanie).

Prikrývaj si čidlo dlaňou, potom si počkaj na vonkajšie zotmenie a dolaď spínanie podľa potreby.