Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Co se stane když s autem dojedu na technickou?

Chlapy jsem úplně v řiti a potřebuju poradit. Minulý týden mi praskl vlnovec, jezdil jsem s tím krátké trasy jen několik km a nevytáčel to zbytečně do otáček - dohromady jsem najezdil asi 120km, tento týden se nechal navařit nový vlnovec ale pravděpodobně jsem si tím ježděním zničil katalyzátor. Všude to těsní, ale auto řve, střední a zadní tlumič je půl roku starý - takže jedině katalyzátor. Problém ale je, že mám technickou do tohoto měsíce.

Co se stane když s tím autem dojedu na technickou?
a) nepustí mě přes emise a odjedu s autem domů a můžu si hodit mašli
b) dostanu technickou na 30 dní

Obvolal jsem několik servisů i známé, ale nikdo mi nedokáže v blízké době navařit nový katalyzátor.
Změna předmětu, původně: stk (Kurt)

Jestli to řve, tak to netěsní (nějakou dobu jsem jezdil jen s pouzdrem katalyzátoru, a neřvalo to). Zkontroluj si, jestli sedí všechny spoje (ideální by byla rampa, nebo někdo, kdo tě pustí na chvíli na zvedák v dílně, ať pod tím nemusíš ležet…

Na emise lze přece dojet předem před technickou. Pokud vše těsní, tak tam i řeknou, zda je katalyzátor v pořádku. Vzhledem k ceně emisí kolem 300 Kč je to určitě lepší, než nazdařbůh vyměňovat katalyzátor (ten se netěsnícím vlnovcem těžko zničil). Varianta je jen jedna - bez kladného výsledku emisí není možná STK. Na emise lze jet 30 dní předem před STK a podle výsledku ještě stihnout provést případnou opravu. Můj názor - katalyzátorem to není, zřejmě ten umělec, co vařil nový vlnovec, někde něco utrhnul, nebo poškodil těsnění nebo to svařil nakřivo a teď to někde klepe nebo vibruje o kastli nebo nějaký kus podvozku.

[5yXWKj2.jpg]

Hoši mohlo by to být tímhle? Ten výfuk je položený na té vzpěře, ale je tam tak nasoukaný, že s tím nejde pohnout, může to být tím, že prostě ty vibrace výfuku jdou přes tu vzpěru do celé karoserie? Ráno zkusím tu vzpěru sundat a pak případně zkusím ten výfuk víc napnout aby nebyl tak prověšený.