Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Závaží na VARI

DObrý den,
chtěl bych koupit VARI (DSK 317) s motorem XP 200 + vlečka ANV 400. Vzhledem k terénu, kde budu jezdit se dřevem atd.. potřebuji velkou adhezi. V nabídce mají závaží 25 kg, což se mi zdá celkem málo. Nemáte někdo zkušennost, zda nejdou dát závaží dvě, nebo dokonce tři?
Díky

Komplet agregát s hnacou sústavou a kolesami niečo váži, teda tých 25kg bude dosť.

Ak nie je pre teba dosť, smer šrotovisko alebo nejakému sústružníkovi, nech ti odfaklí na mieru 50kg falát (plát, blok) železa, ktorý si šraubami priheftneš k pôvodnému závažiu, ako bonus.

Dôležité je skôr mať nejaké metalové, priečne ozubené obruče, nasadené na pneumatikách v neprejazdenom teréne (napríklad pri zaorávaní). Lebo gumy sú klzké, hlavne ak je vlhko.

Len ťa upozorňujem, že bronzové koleso k šneku v prevodovke (srdce hnacieho súkolia) nie je stavané na extrémny ťah s takýmto závažím.
http://ix.sk/CO544

Hlavne kvalitné mazivo je dôležité, hrozí rapídny oder, priam zodratie bronzových zubov o oceľový šnek. (Chce to liať a meniť nejaké kvalitné prevodové oleje do hypoidných prevodoviek s nano časticami prímesí bronzových a grafitových práškov, aby eliminovali oter a sa neprehrievali)

Protože šnek je ocel, proto je protikolo bronz, aby tření bylo co nejmenší. Pokud ti ho někdo udělá z oceli, tak jedině celé soukolí kalené. A to potom sem dej cenu, kolik tě ta sranda stála. Dělal jsem už tenhle bronzový díl a není to úplně jednoduchá práce.

Klasické závaží 25kg pro Vari jde z podstaty věci nasadit jen jedno, ovšem navěšet se k tomu dá ledacos, uvidíš co budeš mít po ruce.

Jinak hodně záleží na terénu -u Vari na sypkém povrchu je trakce problém i s těmi origo závažími (velké 25kg, plus na tyči 2x 5kg a k tomu standartní v kolech). Stačí písčitá lesní cesta, naložený vlek (zdaleka nemusí mít ani těch 500kg) a lehké stoupání a za chvíli bezmocně protáčíš koly. :-) Ale to je dáno konstrukcí této frézy, rozložením váhy, šířkou plášťů atd. Primárně je to spíš taková motorizovaná kárka, nikoli vyvážečka na dřevo do terénu. Pokud ovšem budeš jezdit po celkem soudržném povrchu, případně v zimě po zmrzlých mezích, pak garantuji, že jsem na vari 500kg na vleku takto tahal i bez závaží.