Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Závaží na VARI

DObrý den,
chtěl bych koupit VARI (DSK 317) s motorem XP 200 + vlečka ANV 400. Vzhledem k terénu, kde budu jezdit se dřevem atd.. potřebuji velkou adhezi. V nabídce mají závaží 25 kg, což se mi zdá celkem málo. Nemáte někdo zkušennost, zda nejdou dát závaží dvě, nebo dokonce tři?
Díky

Jsou zobrazeny jen nové odpovědi. Zobrazit všechny
Předmět Autor Datum
Klasické závaží 25kg pro Vari jde z podstaty věci nasadit jen jedno, ovšem navěšet se k tomu dá leda… poslední
SX4 02.04.2018 23:30
SX4

Klasické závaží 25kg pro Vari jde z podstaty věci nasadit jen jedno, ovšem navěšet se k tomu dá ledacos, uvidíš co budeš mít po ruce.

Jinak hodně záleží na terénu -u Vari na sypkém povrchu je trakce problém i s těmi origo závažími (velké 25kg, plus na tyči 2x 5kg a k tomu standartní v kolech). Stačí písčitá lesní cesta, naložený vlek (zdaleka nemusí mít ani těch 500kg) a lehké stoupání a za chvíli bezmocně protáčíš koly. :-) Ale to je dáno konstrukcí této frézy, rozložením váhy, šířkou plášťů atd. Primárně je to spíš taková motorizovaná kárka, nikoli vyvážečka na dřevo do terénu. Pokud ovšem budeš jezdit po celkem soudržném povrchu, případně v zimě po zmrzlých mezích, pak garantuji, že jsem na vari 500kg na vleku takto tahal i bez závaží.

Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru