To bude nějaká blbost. Pokud výrobek splňuje požadavky na elektromagnetickou kompatibilitu (EMC), neměl by být žádný problém. Pokud generuje přepěťové špičky, které by eventuelně narušily provoz přepěťové ochrany, narušily by i provoz dalších spotřebičů a takový výrobek není možný připojit do běžné rozvodné sítě a nemá v obchodech co dělat. Jako elektrikář vám řeknu že nechápu a asi bych se ptal výrobce, co tím jako myslel. Může to být klidně nějaký špatný překlad. Svého času se třeba v návodech objevovalo, že při požadavku na likvidaci máme kontaktovat státního návladního, aby nám s tím poradil.
S přepěťovými ochranami to není jednoduché, přepěťovka v prodlužovací zásuvce může dokonce situaci zhoršit, pokud ji nejsou předřazené vyšší stupně ochrany (v rozvaděči, na trafostanici, v elektrárně...), je to na trochu delší vysvětlování, ale tohle asi nebude ten důvod. Je to tak trochu duchařina, proto nemám tyto záležitosti moc rád.
Upozornění na rozdvojky a prodlužováky je spíš alibizmus, pokud by se něco stalo, bude se těžko dokazovat, že konkrétní rozdvojka byla vadná. Takto stačí skutečnost, že tam byla a bude to uživatel, kdo bude muset dokazovat, že než lehla popelem byla v pořádku (a jak jsem nedávno četl, na rozdvojky se narozdíl od prodlužováků při revizích běžně zapomíná). Mimochodem u minulé pračky psali něco podobného, ale pračku vybavili jen 50 centimetrů dlouhou šňůrou. To bez prodlužováku opravdu provozovat nešlo, tam se nedalo nic dělat (teda jedině zavolat opraváře, ať laskavě namontuje šňůru aspoň 150 centimetrů dlouhou), prodlužovák jsem často kontroloval (hlavně PE), protože u pračky to neni žádná sranda. U předminulé pračky byla zase pro změnu příliš krátká vvypouštěcí hadice (jen tak tak). Ta současná má oboje v pořádku, snad i proto, že jsme obojí v obchodě přeměřili ještě před nákupem.