Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem nefunkční mikrovlnka Sencor SMW8225

Dobrý den!
Závady mikrovlnek se zde již řešily, ale můj problém je trošku jiný. Nečekám, že dostanu radu co kde vyměnit, ale než ji odvezu na sběrný dvůr, chci se zeptat, jestli nemá někdo nějaký tip, nebo zkušenost, protože podle mne to bude banalita a možná jen špatné nastavení.
Klasicky jak to již zde bylo párkrát zmíněno, ovládáni funguje jak má. Displej svítí, můžu nastavit funkci mikrovln, nebo grilu, můžu si nastavit čas, po spuštění se talíř otáčí, čas na displeji odčítá tak jak má, vše vypadá OK, jen nehřeje. Rozebral jsem to a našel tam 2 tepelné pojistky, obě OK, vysokonapěťová pojistka taky průchozí OK. Je tam hodně špatný přístup k elektronice, ale podařilo se mi vytáhnout alespoň destičku s elektronikou pro ovládáni VN trafa a zjistil jsem, že fastony na vodičích jsou volné, stlačením kleštěma to nepomohlo, tak jsem je všechny odstřihnul a vodiče přímo napájel na destičku, ale výsledek stejný!
Pak jsem ale zjistil, že mi nefunguje ani gril (spirály evidentně přes tuto destičku nejdou), takže jsem to přepájkoval zbytečně. Po přepnutí na gril se taky talíř točí, ale spirály netopí. Tak mě napadlo, jestli tam nemůže být problém v nastavení. Mikrovlnku jsem dostal asi před rokem jako starší (bez návodu), ale doteď jela zcela bez problému.
Proto mám 2 dotazy:
1. Nemáte někdo návod, nebo nevíte, jestli tam jde něco špatně nastavit (nějaká dětská pojistka), čímž zamezím tomu, aby hřála
2. Nemáte někdo tip, co by ji mohlo blokovat elektricky (žádné další ochranné a bezpečnostni prvky už tam nevidím)!

děkuji moc za jakýkoli tip

Děkuji Vám oběma a omlouvám se za pozdní reakci, ale měl jsem odpolední směnu.
1. takže k té první reakci - byla by to výborná varianta, ale bohužel jsem mikrovlnku dostal starší a bez návodu a na netu jsem už návod hledal a nenašel! Takže prosím ty, co ho mají, můžete se podívat, jestli toto není můj problém?
2. k druhému tipu - ty koncáčky jsem proměřil hned u prvního měření (beru to s pojistkami, jako další bezpečnostní prvek). Ony funguji, jde to jednoduše ověřit i tak, že když nechám otevřená dvířka (jakože by koncáčky byly vadné), tak mi ta mikrovlnka nejde vůbec zapnout (neroztočí se talíř) a mě se talíř po zapnutí mikrovln, nebo grilu při zavřených dvířkách točí!

Jinak děkuji moc za tipy a prosím dávejte další, nebo snad ten návod kdyby byl, jestli nejsem v nějakém tom DEMO modu!
Tak abych to shrnul :
- našel jsem 2 tepelné pojistky, ty jsou OK
- VN pojistka magnetronu OK
- koncáky na dvířkách (jsou 2) OK
- trubičková pojistka na desce elektroniky magnetronu OK

zdravím, zítra mám až noční směnu a i když mám doma naplánované dost předjarní práce, budu se snažit vaše příspěvky chodit průběžně kontrolovat!

předem děkuji za snahu a zájem

nevím co který koncáček spíná, ale měřením ohmicky při vypnutém napětí spínají oba dva (zkoušel otevírat a zavírat dvířka). Při zapnuté mikrovlnce mám obavu cokoli měřit uvnitř (bez zakrytovaného magnetronu), ale jak jsem psal, pokud otevřu dvířka, talíř se ani neroztočí. Proto si myslím, že koncáčky snad né.

A nemohou být vadná tělesa i grilu a i vadný magnetron? Tělesa grilu proměřit ohmetrem, pokud by byla rovněž vadná, pak už pouze vadný magnetron.
Pak ještě možnost poruchy spínacího prvku, který by mohl být společný pro obě funkce a ovládaný časovačem. Ten by měl být někde na řídící desce a mělo by jít zřejmě o nějaký triak. Ale konkrétní zapojení této mikrovlnky neznám a jde pouze o odhad.

Děkuji za tip, spirály jsem teď proměřil jsou OK, magnetron netuším jak proměřit. Jako spínací prvky tam vidím hodně relátek, myslím, že tímto to ale nebude, protože, jelikož šlo spustit zvlášť mikrovlny a zvlášť gril, tak oba musí mít svůj vlastní spínací prvek. Jak jsem psal k té elektronice je hodně špatný přístup, takže než se pustím do rozebírání, jelikož je velká pravděpodobnost, že se mi tam něco rozpadne, nebo při zpětné montáži mi něco zbude, tak bych předtím vyzkoušel něco míň destruktivního, třeba ověřit ten DEMO mod. NEMÁTE PROTO PROSÍM NĚKDO TEN NÁVOD, JESTLI TA MÁ MIKROVLNKA TÍMTO REŽIMEM VŮBEC DISPONUJE?
děkuji

Děkuji za návod! Ani jsem netušil, že tam je dětská pojistka a ta se u mně nastavuje stejně a podle toho návodu funguje. Moc si nevím rady s nastavením výkonu, protože má jinak označená tlačítka, ale budu zkoušet shánět originál návod k této troubě, nebo napíšu na servis. Možná se mi opravdu nějak třeba přestavil výkon ohřevu, nebo něco podobného. Na druhou stranu se mi nechce věřit, že by nějak šlo nastavit výkon ohřevu i na "nulu", ale zjišťuji, že to má opravdu funkce, o kterých jsem vůbec nevěděl, jen si teď nějak umět si spolu rozumět.
Opravovat tam něco už pro mně snad ani nemá význam, ale budu se snažit pohrát s tím nastavením.

děkuji moc všem za snahu (zatím se Sběrným dvorem ještě počkám)

Já tam mám klasickou Vn pojistku a ta je dobrá, ale jak jsem psal výše, zjistil jsem, že mi nejde ani gril , takže bych to viděl v něčem společným. Buď odešlo něco v elektronice ovládáni (s tím si asi rady nedám), nebo něco v nastavení.
Jen zopakuji:
- našel jsem 2 tepelné pojistky (jsou na společné části), ale obě jsou OK
- Vn pojistka magnetronu růchozí
- trubičkové pojistky na elektronice jsou rovněž OK. Mimochodem displej normálně funguje, můžu si nastavovat gril, mikrovlny, čas atd., po nastavení a spuštění se talíř točí, osvětlení svítí. Bohužel nemám návod, jestli tam nemám něco přenastavené (třeba ten DEMO mod, jak psal někdo výše že to má Whirpool

Píšeš, že na té řídící desce vidíš více relátek. Pokud je možno se dostat k jejich připojení cívek, zkus změřit, zda po navolení mikrovln a grilu, dostávají po stisku "strat" napětí. Je velice divné, že vše jinak funguje. Mohly by být vadné i kontakty relé. Ale je dost malý předpoklad, že by "odešla" současně relé pro obě funkce.
Spíše to odpovídá tomu, že opravdu nedochází k funkčnímu "vybuzení" koncových spinačů (těch relé), což by opravdu svědčilo o nějaký ten "demo mód".
A pokud se týče toho demo módu, pokud nikdo neporadí přímo, pak je možno zkoušet stisk různých tlačítek a jejich různé kombinace (současně). Někdy to tak, u některých zařízení bývá, že se to spouští tímto způsobem.
Najít manuál k té MV Whirpool, nebo jiné, která tento mód má, se mi nepodařilo. :-(
Já mám Daewoo a u té nic takového není.
Teď mě ještě napadlo. U té naší je možno nastavovat výkon MV v deseti stupních. Na displayi je to označeno symboly P1-P10 a nastavuje se to symbolem zesilování - trojúhelníčku položeného na delší základnu. Není možné, že by něco podobného nebylo i u Tebe a není zvolen nízký výkon, nebo tímto třeba nastaven i ten demo mód?
Ale zase to "neštymuje" s tím , že nejde i gril.:.(

Relátka jsou 3 na desce s elektronikou a jedno na desce od magnetronu (to relé určitě jsou). Pak na desce s elektronikou jsou ještě 3 větší Snad taky relé, z každé té krabičky jdou totiž po 2 kabliky s fastony. K té desce s elektronikou kde je ta skupina relátek, je dost špatný přístup, to budu rozebírat až selže ten návod, který stále nemám. Na displeji funguje snad všechno. Jde nastavovat čas přípravy v sekundách, po spuštění se talíř točí, čas odpočítává, po přepnutí gril, nebo mikrovlny se na displeji změní příslušná ikonka. Z jiného návodu (jiný typ), který mi poslal kolega výše, jsem zkoušel dětskou pojistku, ta funguje (naskočí na displeji obrázek jak má a mikrovlnku spustit nejde, další nastavováni nemůžu vyzkoušet, protože další tlačítka mám jinak značené. Pokud jsi našel teda správný návod, můžeš mi ho poslat? V té tvé příloze mi naskočí jen nějaké loga. Pokud tam ten DEMO mod ale není, tak to asi končím, protože to bude někde ve společné části (pokud nejde gril, ani mikrovlnka současně), takže něco v tom procesoru.
ale děkuji za info o tom DEMO modu (že tam nic takového není).

Tady mi právě chybí ten návod. Ale nizký výkon to nebude. Když si totiž vyberu mikrovlny, okamžitě mi naskočí P100 (asi 100% výkon). dalším mačkáním snižuji hodnotu. Pak pootočením kolečka měním čas a zmačknutím Start spustím proces, který vizualně jede OK (čas odpočitává, ale nehřeje)

Jaké napětí, nebo co bych měl naměřit na magnetronu? Abych pravdu psal, mám trochu obavu něco měřit při zapnuté mikrovlnce, abych si neupekl náhodou "kokos". Náhodou mi to naskočí a já si toho nevšimnu, nejde o tolik peněz, abych kvůli tomu riskoval zdraví. Koupím novou. Přesto děkuji za radu