Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Octavia 1.6 tdi

Prosím jaké máte názory na tyto octávie a hlavně motory 1.6 tdi rok 2011 a 2014 rok výroby a jsou z Německa. Mají najeto kolem 200 t a druhé 170 t. Děkuji za názory.

Co se motoru týče, mám ho v golfu 2011 a má 260 000 km- vyměněn 1 vstřik. jinak se do motoru nesahlo ( rozvody, olej, je samozřejmostí) olej měním po 15 tis.
Když jsem do toho sedl poprvé, tak po zkušenostech s 1.9 v Passatu jsme si na sebe s 1,6 zvykali, ale myslím po těch ujetých km, že je to povedený motor.

Názor? Vylítanou naftu bych hodně dlouho a důkladně zvažoval, když teď zpřísnili emisní kontroly. Takovej motor by se pak mohl hodně prodražit, aby auto prošlo. U bazarových (a především naftových) aut bývá často velkej rozdíl mezi údajem na tachometru a skutečně naježděnými kilometry. Turci se s tím v německu neserou.

Potřebuješ opravdu naftu? Vylítaná nafta s nejistým nájezdem za větší peníze může být vstupenka do pekla. Když si někdo koupí nějakou starou rotačku za 20tis tak tam to je více méně jedno, až se něco posere hodí to ze skály.
Ale u auta za cca 200tis bych se nad tím zamyslel trošku víc mohlo by to tam začít všechno odcházet a nebude to levné. Pokud nenalítáš nějaké obrovské množství km tak bych šel spíš do nějakého benzínu.
Ale celkově ti neporadíme, to že je to rok 2011 a 2014 a mají najeto 200 a 170 tis km nám prd řekne. Více se dozvíš až přímo u auta a nejlépe s někým znalým, co si poslechne motor, diagnostiku atd...

Kolik najezdíš ročně? Do 20 tisíc bych naftu neřešil, a šel bych do benzínu. Jestli jezdíš často, ale krátké štreky, že se motor nezahřeje, zase bych bral benzín. Jestli jezdíš hodně a dálky, tak to má teprve význam, jinak se zblázníš ze servisu - nafťáky jsou na servis motoru docela žrouti peněz.

Benzín? Jednoduše řečeno co největší atmosférický, jenže ty se už dneska nedělají. Já osobně mám tajný tip na něco, jako bylo Mondeo Mk.III (2000 - 2007) 2.0 107 kW (to má i řetězový rozvod), ale už je to staré auto, a navíc jako Ford to má jiné mouchy (a navíc preferuju větší auta, takže v kombíku). Jde o to, že motory bez turba jsou jednodušší na údržbu (a celkově odolnější), akorát si moc nerozumějí s novějšími emisními normami…

Záleží do čeho by jsi potřeboval jít, něco většího, nebo menšího? Rád se rychleji svezeš? Rozpočet?
Chceš asi novější auto, tam se těžko hledá povedená atmosféra. Sám nechápu, proč se od atmosfér upustilo a dělají se motory do sekaček s turbem....