Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Teplovodní krbová vložka z druhé ruky

Dobrý den,
Mám možnost koupit teplovodnou krbovou vložku Edilkamin IDRO 50 za méně než polovinu (15 tisíc) ceny nového.
Podle slov prodávajícího nebyl nikdy použit (nerealizovaný projekt) a prodává ho tak jak jej zakoupil včetně návodu k montáži..
Foto níže.

S přihlédnutím k tomu, že jsem pro tento typ dlouhodobě rozhodnut (mj. nejprodávanější k. v. v evropě), jsou tam nějaká reálná rizika, proč se tomu raději vyhnout a koupit nový?

Děkuji vám za názory.

[idro_50.jpg]

Přesně tuhle vložku máme jako jediný zdroj vytápění v RD, funguje perfektně jedenáctý rok. Vybírali jsme ji proto, že měla nejvyšší výkon do vody.

Jako mínus je to, že tato vložka nemá šuplíkový popelník, takže vybírání popela je trochu komplikovanější. Nechám zhruba po týdnu vychladnout a vyluxuji...

Děkuji vám všem za názory...

nerady:
Bohužel je to přes inzerci a velmi daleko, takže musím vzít za vděk poskytnutými foto.
Přesto se zeptám: pohledem do připojovacích otvorů na vodu zjistím konkrétně co? Jen připomenu, že k. v. je podle slov prodejce dosud nepoužitá...

rokator:
Ano vím, že ji máte.. psal jste to ve starších příspěvcích tady a dost mne převědčili k pořízení. ;-)
Ona se prodává v provedení s ochlazovací smyčkou (o dost dražší) nebo bez ní. Máte kterou?
A čerpadlo nebo samotíž? krb chci instalovat do patra, ale střecha je si myslím dost vysoko (účinná délka komína je tuším min. 5 metrů ?)...