Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zajištění matky závlačkou

Zdravím!
Měnil jsem ložisko předního kola a v sadě s ložiskem a Segerovkou byla nová matka a závlačka. Co mě ale zarazilo - matka byla bez otvorů pro prostrčení závlačky. Nikdy jsem se s tímto nesetkal. Jak se tato matka zajišťuje? Nejdříve se utáhne, označí se místo otvoru, následně vymontuje a vyvrtá v matce díra pro závlačku? Jestli ano, přijde mi to divné. Dal jsem zpět starou matku a zajistil po staru. Díky.[81175-p1190041-jpg]

Můžeš vzít flexu a novou matku naříznout tak jak byla původní, nebo si udělej na čepu rysku shodně s vyvrtanou dírou, matku dotáhni požadovaným momentem, označ si ji shodně s vyvrtanou dírou, změř hloubku, demontuj a vyvrtej mimo čep.

Dobrý den,nic se nevrtá,po utažení zaklepnout pomocí průbojníku mírně ten zeslabený lem matky do otvoru pro závlačku,nebo do drážky na hřídeli k zajištění určené.Zajištění se při další demontáži narovná zpět samo při zabrání klíčem.Ale pokud je původní matka v pořádku,můžete ji použít a zajistit jak byla.Matku dotáhnout co zvládnete a pak mírně povolit,tak aby šla zasunout závlačka.Náboj se musí točit snadno,ale zase nesmí být moc volný.Namontujte, projeďte pár kilometrů a překontrolujte náboj jestli se moc nehřeje,určitou teplotu má,ale musí na něm jít udžet ruka.Pokud bude hřát moc,tak o dirku povolit a opět odzkoušet.Podobně je to s tou novou matkou,doladit přitažení a znovu důkladně zajistit.:-)

Co chceš povolat "o dirku" když matku ani nenařízneš a ani nevrtáš to nechápu. Na obrázku drží též novou závlačku. Je mi jasné, že v poslední době se tyto matky "zaklepávají" do drážky na hřídeli, ale na čepu je díra tak jsem popsal dvě možnosti úpravy matky, které může bez problému udělat a nic tím nezkazí.