Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Elektronika v klíčků

Dobrý den, chtěl bych se optat, jestli je možné pořídit novou elektroniku do klíčků a přitom zachovat čip imobilizéru(černá kostička), nebo je to nějak propojené? Dík za odpověď.
Renault laguna 1

Pokud jsi si jistý, že je to tím mikrospínačem, tak by šel vyměnit pouze ten mikrospínač, nemusíš shánět celou desku. Navíc pochybuji, že celá deska půjde sehnat.

PS. to, co nazýváš černou kostičkou může být pouze a jen krystalový oscilátor/krystal.

Dost dobře nechápu, co vlastně chceš.
Já jsem měl u Renaultu Thalia dva klíče, jeden s tlačítkem na dálkové odemykání, jeden bez tlačítka. Potřeboval jsem nechat udělat ještě jeden klíč - bez tlačítka, ale s elektronikou na odblokování imobilizéru Udělali mi ho na počkání tady
https://goo.gl/maps/ZnN8RbiYtf82
Pak jsem se ptal v autorizovaném servisu, kolik by to stálo u nich, ta cena by byla vyšší a prý by to museli nechat udělat jinde, tak na počkání by to u nich nebylo.

Dobrý den,třeba na citroenu picasso je destička a na ní modelové číslo,podle něj se dá po zadání najít u prodejců,většinou v cizině za rozumný peníz,také jso různé desky do klíčů na ebay,včetně toho mého.Hledal jsem to když jsem koupil auto,chyběl na klíči čudlik a tudíž vstupem vhkosti vše zoxidováno a nefunkční,nakonec po důkladném vyčistění a vysušení rozchozeno,takže od koupě ustoupeno.
U klíče,pokud měníte baterii,tak v mém případě bylo nutné provést reinicializaci dálkového ovladače,drží se tlačítko ,pak zapnu klíček a po pár vteřinách slyším cvaknutí,je spárováno a už to maká.
Ale u jiných aut to třeba bude jiné,jde to i přes diagnostiku,která to umí,vlastním ji také,ale zatím jsem to nikomu s klíči nezkoušel.:-)

Možná je to stejné jako s R19 II. Na spárování klíčů s centrálem a imobilizerem jsem si kdysi jedním programem nechal z čísla v klíči vygenerovat 4místný kód, který se "zadával" kombinací sešlápnutí plyn.pedálu a mačkáním tlačítka v pravé páčce u volantu. Možná bych postup ještě někde doma našel