Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Elektronika v klíčků

Dobrý den, chtěl bych se optat, jestli je možné pořídit novou elektroniku do klíčků a přitom zachovat čip imobilizéru(černá kostička), nebo je to nějak propojené? Dík za odpověď.
Renault laguna 1

Dost dobře nechápu, co vlastně chceš.
Já jsem měl u Renaultu Thalia dva klíče, jeden s tlačítkem na dálkové odemykání, jeden bez tlačítka. Potřeboval jsem nechat udělat ještě jeden klíč - bez tlačítka, ale s elektronikou na odblokování imobilizéru Udělali mi ho na počkání tady
https://goo.gl/maps/ZnN8RbiYtf82
Pak jsem se ptal v autorizovaném servisu, kolik by to stálo u nich, ta cena by byla vyšší a prý by to museli nechat udělat jinde, tak na počkání by to u nich nebylo.

Dobrý den,třeba na citroenu picasso je destička a na ní modelové číslo,podle něj se dá po zadání najít u prodejců,většinou v cizině za rozumný peníz,také jso různé desky do klíčů na ebay,včetně toho mého.Hledal jsem to když jsem koupil auto,chyběl na klíči čudlik a tudíž vstupem vhkosti vše zoxidováno a nefunkční,nakonec po důkladném vyčistění a vysušení rozchozeno,takže od koupě ustoupeno.
U klíče,pokud měníte baterii,tak v mém případě bylo nutné provést reinicializaci dálkového ovladače,drží se tlačítko ,pak zapnu klíček a po pár vteřinách slyším cvaknutí,je spárováno a už to maká.
Ale u jiných aut to třeba bude jiné,jde to i přes diagnostiku,která to umí,vlastním ji také,ale zatím jsem to nikomu s klíči nezkoušel.:-)

Možná je to stejné jako s R19 II. Na spárování klíčů s centrálem a imobilizerem jsem si kdysi jedním programem nechal z čísla v klíči vygenerovat 4místný kód, který se "zadával" kombinací sešlápnutí plyn.pedálu a mačkáním tlačítka v pravé páčce u volantu. Možná bych postup ještě někde doma našel