Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zapojení cirkulárky

Dobrý den,

Chci zapojit starší 3f motor cirkulárky na 5-ti žilový kabel.

Původní zapojení 5-ti žilovým kabelem bylo tak, že N (modrý) vodič nebyl vůbec zapojen. Ve vypínači tedy byly 3f a 1 zelenožlutý (PEN), které dále šly do motoru.

V obvodu je nyní zapojen i proudový chránič, tak se chci zeptat, jestli při tomto uspořádání bude funkčí.

Děkuji

[80934-pila-1-png]

Za mne v zásadě "elektricky" dobrý, jen u elektromotoru bych doporučil kostru upravit tak, aby se v případě vytržení kabelu vytrhla poslední, totéž u vypínače, kde navíc není žádný z kabelů zabezpečen proti vytržení a podle druhu vypínače soudím, že ani proti vniknutí dřevěných pilin a prachu - viz můj první koment :-/ (Ach ta rezavá svorka kostry motoru) :-(
Přeji stále stejně dlouhé prsty i jejich počet :-D