Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem plísen na celé ploše stropu

Dobrý den, máme plíseň na celém stropě v ložnici i v dětském pokoji. Izolaci kolem domu máme v pořádku. pravidelně větráme, topíme na 23 stupnů, vlhkost je cca 40. V bytě nad námi se v místnostech topí jen na cca v noci 11-12 stupnů a ve dne 15 stupnů. Na stropě máme sádrokarton, nad ním asi 10 cm volno prázdno. Může být plísen způsobena nizkým topením v místnostech nad námi. Když se tam topilo normálně, plísen nebyla. a ještě dotaz, musí být sádrokarton z druhé strany stropu vlhký, aby se prokázalo, že je to nedostatečným topením v místnostech nad námi ? moc děkuji Jarešová

Hmm?? si nemyslím, Vy máte někde nějaký zdroj že se plíseň dělá jen v té a v té teplotě??:-?
Já jsem podle fotek nepoznal co to je. Myslím, že paní zadavatelka asi ten problém má - a asi i předpokládám, že doma má i to teplo. Vy jste neviděl třeba nikdy plíseň v koupelně? v lese v prádelně? Tím chci říci, že je hodně druhů plísní a hub.
Osobně si myslím, že paní topí tak, jak říká a potom si myslím, že v pokoji nad stropem asi?neví kolik tam opravdu je stupňů. Myslím, že je na podlaze lino a vytvořila se tam nějaká houba a prorůstá dolů/třeba i ten salnitr nevím ?/. A potom spory upadnou dolů na sádrokarton, kde už nemá tak dobré podmínky jak tepelné tak vlhkostní a zůstane u zelených teček na sadrouši.
No a potom může být v domě nějaká porucha, ale to je hádání .
Nevím jestli to píšu dost srozumitelně- prostě se na linu srazí vlhkost a ta pokračuje dolu, až se to dostane do stadia v kterém to je.
A k tý dřevomorce ? nevidím tam dřevo předpokládám, že je to miako, tak bych ještě nestrašil