Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nabíjecí baterie do foťáku

Prosím jaké nejlepší nabíjecí baterie velikosti AA mi doporučite do foťáku .A nebo s jakými máte dobré zkušenosti . Děkuji za názory a odpovědi.
Změna předmětu, původně: Nabíjecí baterie (Kurt)

Eneloop, GP ReCyKo.... prostě značky s "téměř eliminovaným" samovybíjením (vztaženo k lidským potřebám).
Ale doporučuju napřed mrknout do specifikací výrobce, zda uvádí funkčnost s nabíjecími NiCd/NiMH články.

Pokud neuvádí, bude třeba vyzkoušet.

Můj starší foťák třeba fungoval, ale zatímco na čerstvé alkalické dokázal nabít blesk za cca 3 sekundy, tak s NiMH potřeboval času dvakrát tolik. Jinak ale šlapal dobře.

Pokud by s NiMH fungovat nedokázal, jsou řešením "nabíjecí alkalické baterie". Mají stejné napětí jako nenabíjecí, potřebují speciální nabíječku (nijak drahou) a nejsou určené pro vysoké proudy, ale ve foťáku by práci odvedly dobrou. Např. http://www.igo.cz/nabijeci-alkalicke-baterie/

Nabíjecí baterie i při plném nabití mají 1,2 V, kdežto normální mají 1,5 V. Kdysi jsem si ve speciálce koupil GP s nabíječkou a udělal tři snímky a konec. U kamaráda jsem zjistil, že nabíječka je nedostatečná. Nyní se vyrábí nabíjecí baterie, které vydrží rok nabité. Já už několik let používám normální alkalické baterie z Lidlu (mají tam jen od jednoho výrobce) a i D-Test je označil za nejlepší v poměru výkon cena. Výrobce je ze Španělska a ve všech Lidlech v Evropě je mají stejné.

Pro menší využití se hodí jednoznačně nenabíjecí alkalické. Netrpí tolik samovybíjením. Rozdíl v napětích většině přístrojů nečiní problémy, foťákům rozhodně ne. Ono totiž ty nabíjecí (také alkalické, elektroplytem je roztok KOH) drží toto napětí se zatížením, zatímco ty alkalické jdou s napětím dolu. Takže foťák rozdíl moc nepozná. Rozdíl poznaji věci, co berou malý proud (třeba hodiny). To že lidl někdy dokáže překvapit kvalitou, to také vím. Úplně první nabíjecí baterie jsem měl z lidlu a rozhodně nebyly špatné (i když za dobré bych je neoznačil. Baterie z teska (OD Máj) na tom byly mnohem hůř.

Momentálně používám Camelion NiMH 2700 mAh. Navzdory podivně znějící značce tyto 4 makají s přestávkou už od roku 2015 (2 roky a kousek), což je rekord. Také jsem zjistil, že žádné nevydrží o moc déle než rok. Bez ohledu na to, jestli leží ve skříni, nebo se používají. V tomto třeba překvapily Panasonic Infinium, které i po roce zapomnění normálně fungovaly. Ovšem ne dlouho. A jiné tohoto typu také odešly dost brzo.

Normálně to dělám tak, že před dovolenou v létě koupím několik baterií a ony nějak do další dovolené vydrží víceméně bez ohledu na značku. Předtím se mi jako nejlepší jevily varty, ale nový foťák na ně ani nenaběhnul (přitom starý BenQ byl taky dost náročný a odmítal kolikrát i baterie čerstvě vyndané z nabíječky, SONY je ještě náročnější). Letos jsem to nějak nestihl, ale doposud jsem to tak dělával. Ty z roku 2016 jsou už mrtvé.

Jinak bych mohl vyjmenovat snad všechny značky, které se uplynulé roky prodávaly (varta, GP, Sanio (ty odešly dost brzo), verbatim, sony....), snad jen kromě toho sania všechny nějakou dobu fungovaly. Mám skoro podezření, že primárních výrobců je daleko méně a že se prodávají pod různými značkami, když se jedna okouká (roz. zostudí) začnou lepit jiné etikety.

Ještě takové malé doporučení, osvědčilo se mi udržovat si v tom pořádek tím, že si na baterii napíšu lihovkou rok pořízení a stejné kusy odliším např písmenem (takže na těch camelion mám 2015A až 2015D), tyto značky je nutné obtahovat pokaždé když začínají mizet. Původně jsem ještě při každém nabíjení dělal puntík (abych měl přehled kolik mají za sebou cyklů), ale to se z různých důvodů neudrželo.

No také jsem používal nabíjecí ale vykašlal jsem se na ně.Protože jsem jenom příležitostní fotoamatér tak vždy když jsem potřeboval fotit tak nabíječky byly vybité.Teď už používám jenom nenabíjecí alkalické a jsem vcelku spokojen.

Keby nahodou tvoj fotak mal problem s 1,2V nabijacimi baterkami tak existovali aj tzv. RAM baterie (maju specialne chemicke zlozenie) ktore maju 1,5V ale treba k tomu specialnu RAM nabijacku a moc to neni rozsirene http://battery.nabizi.cz/pure-energy-baterie-ram-aa-1-5v-3000mah-4pck-bal-alkalicke-nabijeci_p79836/

... a ked sa rozhodnes pre bezne 1,2V tak urcite nejake s nizkym samovybijanim, existuje ich niekolko roznych (sanyo panasonic apod oni sa navzajom tie firmy kupili ci co) a je to na nich extra napisane. Ptz obycajne akumulatory sa vybiju za polroka sami aj ked len stoji fotak vypnuty v sufliku.

A co je tedy problém? Foťák nemá umělou inteligenci, aby poznal, jaký články do něj vložíš a podle toho se rozhodne, zda bude, či nebude fungovat. Jediný identifikátor, který má přístroj k dispozici, je napětí článků. A občas to nefunguje, protože výrobci jsou ojebávky a jen čort ví, proč přístroj nepřizpůsobili pro nižší napájecí napětí.

Jirka44 -ja súhlasím ,len chcem dodať že som nepočul a ani som sa nestretol s tým žeby niektorý foťák na AA akumulátory nefungoval s NiMh alebo s NiCd akumulátormi.Myslím,že sa bavíme o tom či fotoaparát funguje na takýto typ akumulátorov a nie o tom koľko vydržia a aké rýchle je ich vybíjanie. To už záleží aj na samotnom fotoaparáte.

to je síce pekné,ale mnohé foťáky a aj iné zariadenia jednoducho odmietajú pracovať s nabíjatelnými batériami,ktoré majú výrobcom udávané 1,2V a to už je problém výrobcu daného zariadenia,že neumožní použiť 1,2V batérie,len 1,5V,mnohé foťáky jednoducho nepresvedčíš,bud odmietnu pracovať,alebo sa budú správať nepredvídatelne nekorektne,alebo budú tvrdohlavo hlásiť,že batérie sú vybité.......keby každý výrobca urobil niečo pre to,bolo by to jednoduchšie,nie každý výrobca je ovšem taký ako napr.yamaha,ktorá dáva na zariadenie manuálny prepínač classic L6/LR6 battery alebo Eneloop/other rechargeable a človek má ulahčený život a nemusí experimentovať....

Audax - píšeš že mnohé fotoaparáty (o iných zariadeniach sa vyjadrovať nebudem) jednoducho odmietajú pracovať s nabíjatelnými akumulátormi.
Keďže píšeš že - mnohé, tak ťa poprosím uveď aspoň tri fotoaparáty na AA baterie z toho množstva ktoré ich odmietajú.
Celkom bez ironie sa nechám poučiť ,a budem zase o niečo múdrejší.