Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Hluk od NADsousedů - kde sehnat "dusátko do stropu"?

Zdravím a prosím o radu, co s hlukem od nadsousedů.

Bydlíme v paneláku a hodně slyšíme hluk od partaje nad námi. Asi mají špatně udělanou podlahu, takže slyšíme každý krok, běhání dětí atd. Snažili jsme se s nimi víckrát mluvit o problému, ale zatím je to marné. Doma nemají koberce a nenosí domácí obuv, takže patami "dusají" přímo do podlahy. Určitě to nedělají schválně, ale už je to otravné.

Našla jsem článek, že v Číně vyrábějí jakési "dusátko", které zesíleně vrací nahoru všechny zvuky. To by asi hodně pomohlo, protože by si nadsousedi uvědomili, co tu prožíváme - a začali by se krotit. Třeba by si tam dali i ty koberce a začali nosit pantofle, to by kroky odhlučnilo :-)

Je to jakýsi gadget (česky to překládají "dusátko do stropu") a četla jsem o tom např. zde
nebo tady

Problém je, že nemohu najít žádný e-shop, který by podobné zařízení nabízel. Proto píšu sem :-)

Možná by to ale šlo vyrobit svépomocí..? Dokážete nám prosím někdo poradit, kde to sehnat? Nebo jinak: dokázali byste to někdo fakt vyrobit? Odběratelů v českých panelácích byste jistě měli dost :-D

Díky předem za rady.

PS: Doufám, že ty články nejsou "apríl"...?

Děkuju

Jo, to je taky možnost - zvuková izolace stropu. Ale připadám si jako blbec. Ti nad námi si nechali (od ukrajinců) rekonstruovat byt a udělat "nové" podlahy - a jsou přesvědčeni, že to mají dobře uděláno a nic s tím dělat nechtějí.

A my na to máme doplácet a dělat si starosti s izolací? Hmmm...

Dobrý den
Obrat te se na samozprávu vedení vlastníku at svolá schuzi , že je vám znemožňováno užívání svého soukromého vlastnictví a porušováním vlastnického práva zduvodu nadměrného hluku . Na schuzi vyberte tři nezávislé vlastníky bytu , které si pozvete k sobě do bytu aby si hluk poslechli a dosvědčili vám že k němu dochází . Potom at samozpráva napíše dopis majiteli bytu , aby si nechal odhlučnit podlahu . Pokud vám nevyhoví nebo odmítne , obrat te se na soud a soud jim odhlučnění podlahy nařídí , hodně štěstí

A přitom v diskuzi u toho českého článku máte klíčová slova pro aliexpres, akorát to hotové stojí 100 USD.
"Reduce/decrease/cut down neighbor upstairs noise machine Noise Deadener/Sound eliminator/Silencer/Muffler NOISE strike back"

A pak že se stará vlákna nemají vytahovat, kde je Karel? :-)

Nepřítel nám to oplatil tradičním trumfem nájemníků z hořejšího patra. Přinesli si gramofon a ve střídavých směnách uspořádali nepřetržitý osmačtyřicetihodinový festival bavorských národních dřevákových tanců ve stylu Frau Braun, juchuchú, kolena do vrchu! U nás dole z toho byl pekelný randál, svícny z plechovek nadskakovaly do taktu a připadali jsme si jako v mramorovém vlašském kotli. Vydrželi jsme tuhle zákeřnou psychologickou válku, dokud to snesly naše migrény, ale druhou noc, když se ze stropu začala valit mračna cihlového prachu, považovali jsme za rozumnější stáhnout se do blízkého uhelného sklepa, zatímco jeden přítel seržanta Transoma od ženistů naládoval náš suterén amonálem a rozšířil ho následujícím výbuchem v patrovou halu.