Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Hluk od NADsousedů - kde sehnat "dusátko do stropu"?

Zdravím a prosím o radu, co s hlukem od nadsousedů.

Bydlíme v paneláku a hodně slyšíme hluk od partaje nad námi. Asi mají špatně udělanou podlahu, takže slyšíme každý krok, běhání dětí atd. Snažili jsme se s nimi víckrát mluvit o problému, ale zatím je to marné. Doma nemají koberce a nenosí domácí obuv, takže patami "dusají" přímo do podlahy. Určitě to nedělají schválně, ale už je to otravné.

Našla jsem článek, že v Číně vyrábějí jakési "dusátko", které zesíleně vrací nahoru všechny zvuky. To by asi hodně pomohlo, protože by si nadsousedi uvědomili, co tu prožíváme - a začali by se krotit. Třeba by si tam dali i ty koberce a začali nosit pantofle, to by kroky odhlučnilo :-)

Je to jakýsi gadget (česky to překládají "dusátko do stropu") a četla jsem o tom např. zde
nebo tady

Problém je, že nemohu najít žádný e-shop, který by podobné zařízení nabízel. Proto píšu sem :-)

Možná by to ale šlo vyrobit svépomocí..? Dokážete nám prosím někdo poradit, kde to sehnat? Nebo jinak: dokázali byste to někdo fakt vyrobit? Odběratelů v českých panelácích byste jistě měli dost :-D

Díky předem za rady.

PS: Doufám, že ty články nejsou "apríl"...?

Děkuju

Jo, to je taky možnost - zvuková izolace stropu. Ale připadám si jako blbec. Ti nad námi si nechali (od ukrajinců) rekonstruovat byt a udělat "nové" podlahy - a jsou přesvědčeni, že to mají dobře uděláno a nic s tím dělat nechtějí.

A my na to máme doplácet a dělat si starosti s izolací? Hmmm...

Dobrý den
Obrat te se na samozprávu vedení vlastníku at svolá schuzi , že je vám znemožňováno užívání svého soukromého vlastnictví a porušováním vlastnického práva zduvodu nadměrného hluku . Na schuzi vyberte tři nezávislé vlastníky bytu , které si pozvete k sobě do bytu aby si hluk poslechli a dosvědčili vám že k němu dochází . Potom at samozpráva napíše dopis majiteli bytu , aby si nechal odhlučnit podlahu . Pokud vám nevyhoví nebo odmítne , obrat te se na soud a soud jim odhlučnění podlahy nařídí , hodně štěstí

A přitom v diskuzi u toho českého článku máte klíčová slova pro aliexpres, akorát to hotové stojí 100 USD.
"Reduce/decrease/cut down neighbor upstairs noise machine Noise Deadener/Sound eliminator/Silencer/Muffler NOISE strike back"

A pak že se stará vlákna nemají vytahovat, kde je Karel? :-)