Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak poznat zkrat

Dobrý den,

po výměně autobaterie přestalo fungovat centrální zamykání - servis zjistil závadu v řídící jednotce zamykání.
Ikdyž chtějí zaplatit v rámci reklamace jen materiál, rád bych, aby servis v případě zkratu zaplatil vše. Jak mohu poznat zkrat v řídící jednotce centrálního zamykání? Pokud totiž centrální zam. přestalo fungovat kvůli zkratu, je to neokecatelné pochybení při výměně autobaterie. Samozřejmě servis to hází na náhodu (auto je starší...)

Otázka tedy je: jak poznám zkrat?

Aby odešla jednotka centrálu někdy stačí, aby se se připojila blbá (stará silná samodomo neregulovaná s kdovíjakým napětím naprázdno) nabíječka na palubní síť (dobíjení baterie ve voze).
Viděl jsem.
Dodneška se říká, že při nabíjení se má odpojit jeden pól baterie a pak nabíjet baterii - je to prostě bezpečnější.

Chci říci, že než zkratem ta jednotka spíš odešla přepětím - a dál to rozvinu, že servis možná nechtěl znova kódovat autorádio , tak při výměně baterie připojil na palubní síť nějakou nabíječku aby udržela napětí než bude nová baterie připojena.
Nebo ještě hůř, servisák možná měnil baterii při nastartovaném autě, ale to by asi určitě odešly i diody alternátoru a další věci.

Kdoví co s tím prováděli, ale dodatečně to dokázat podle mě nelze.