Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem automatická brána - problémy v zime

Takže mám ten problém keď vonku prituhne tak mi proste brána prestane fungovať tak ako má. Mám 220V zavedené do "krabičky" odkiaľ pokračujú káble do motorčekov ktoré otvárajú dvojkrídlovú bránu. Pohony sú dva. Na každé krídlo jeden. V lete je všetko oukej. V zime keď chcem otvoriť tak buď otvorí do 3/4 , alebo sa otvorí iba jedno krídlo alebo vôbec, alebo sa otvorí a potom je problém so zatváraním podobne ako pri otváraní. Skúšal som premazať ložišká , ani tak sa to nezlepšilo a v návode som nenašiel nič čo treba robiť v takomto prípade.

úbytok napájania z trafa smerom do motorov, poddimenzované trafo alebo kabeláž k motorom, hustý prevodový olej.

Ak máš tie šunty s tiahlami v puzdre, tj."direct drive" závit po celej osi tiahla podobnej konštrukcie, čo sa kedysi používali na manuálne natáčanie k polarizácii satelitných tanierov, máš smolu, tento nepodarený brak pri stuhnutí metalu nijak nerozchodíš.
https://www.mall.sk/pohony-bran/moveto-otio-771014

Nepíšeš typ, nehanbi sa, daj sem link nech spravíš reklamu výrobcovi toho tvojho hnoja.

Vieš čo urob ako prvé v tých mrazoch keď ti to bude otvárať do polovice ako píšeš?
Upne laicky ako by som na to išiel ja.
Odpojil by som otváracie ramená a ručne by som vyskúšal otvoriť jedno a potom druhé krídlo či idú ťažšie alebo tak isto ako v lete.
Potom by som skontroloval výkon motora otvárania ,či je dostatočne na to silný ,no a potom by som sa venoval prevodovke a mazadlám,tak ako píšu tu predomnou.Neviem aké je to zariadenie tak možno píšem z "cesty".
Vieš ,hovorí sa tomu - aké informácie -taká odpoveď.
Nič v zlom.